• خانه
  • اخبار
  • دیوان عالی توانایی EPA را برای تنظیم انتشار کربن به شدت محدود کرده است

دیوان عالی توانایی EPA را برای تنظیم انتشار کربن به شدت محدود کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دیوان عالی توانایی EPA را برای تنظیم انتشار کربن به شدت محدود کرده است


نیروگاه سولفور سوزاننده زغال سنگ جان ای آموس در ویرجینیای غربی.

نیروگاه سولفور سوزاننده زغال سنگ جان ای آموس در ویرجینیای غربی. (اعتبار: کتی)

روز پنجشنبه، دادگاه عالی ایالات متحده در مورد پرونده ای رای داد که به طور جدی توانایی ایالات متحده را برای محدود کردن انتشار کربن تحت قانون هوای پاک مختل می کند. در اقدامی غیرمعمول، دادگاه پرونده‌ای را زنده نگه داشت که بر برنامه انتشار گازهای گلخانه‌ای که توسط EPA دوره اوباما تدوین شده بود، متمرکز بود – حتی اگر این طرح توسط دولت ترامپ و بایدن رد شد و جایگزین شد.

در تصمیم خود، دادگاه عالی حکم داد که EPA فقط اختیار کنترل انتشار گازهای گلخانه ای از تاسیسات موجود را دارد – نمی تواند شرکت های برق را مجبور کند به فناوری های مختلف تولید کننده پاک تر روی آورند. این امر استفاده از قانون هوای پاک را برای اجبار تغییر از زغال سنگ به انرژی های تجدیدپذیر بسیار دشوار می کند و این سؤال را مطرح می کند که آیا قانون هوای پاک حتی می تواند برای تنظیم سیاست آب و هوایی مؤثر مورد استفاده قرار گیرد یا خیر.

منحنی ها و پیچ ها

این پرونده محصول یک رفت و برگشت قانونی است که نزدیک به دو دهه پیش آغاز شد. در طول دولت بوش، EPA تصمیم گرفت که قانون هوای پاک به آژانس اجازه تنظیم انتشار دی اکسید کربن را نمی دهد. تعدادی از ایالت ها شکایت کردند و پرونده در نهایت به دادگاه عالی رسید، و دادگاه حکم کرد که ادعای EPA نادرست است: قانون هوای پاک آن را ملزم می کند تا تعیین کند که آیا انتشار گازهای گلخانه ای تهدیدی برای مردم ایالات متحده است یا خیر.

خواندن 6 پاراگراف باقی مانده | نظرات