• خانه
  • اخبار
  • دیدگاه جدیدی از اینکه چرا اکتاویان در جنگ علیه آنتونی و کلئوپاترا پیروز شد

دیدگاه جدیدی از اینکه چرا اکتاویان در جنگ علیه آنتونی و کلئوپاترا پیروز شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دیدگاه جدیدی از اینکه چرا اکتاویان در جنگ علیه آنتونی و کلئوپاترا پیروز شد


یک نقاشی نابهنگام باروک از نبرد کلیدی آکتیوم توسط لوریس کاسترو، 1672

بزرگنمایی / نقاشی آناکرونیک باروک از نبرد اصلی آکتیوم توسط لوریس کاسترو، 1672 (اعتبار: مالکیت عمومی)

مورخان بر این باورند که نبرد آکتیوم در سال 31 قبل از میلاد، رویداد تعیین کننده ای بود که به پیروزی اکتاویان مارک آنتونی و کلئوپاترا انجامید. این زوج خودکشی کردند – آنتونی، با خنجر زدن به شکم خود، و کلئوپاترا – با نیش آسپ (یا، در عوض، با سم دیگری). اکتاویان بعداً به امپراتور روم آگوستوس تبدیل شد و به این ترتیب Pax Romana را معرفی کرد، دوره 200 ساله صلح و رفاه که تا سال 180 بعد از میلاد ادامه داشت.

بری اشتراوس، مورخ دانشگاه کرنل، می گوید که لحظه کلیدی واقعی درگیری حدود شش ماه پیش به عنوان بخشی از یک کارزار استراتژیک برای قطع خطوط تدارکاتی نیروهای آنتونی و کلئوپاترا رخ داد. اشتراوس استدلال های خود را در کتاب جدید خود بیان می کند. جنگی که امپراتوری روم را ایجاد کرد: آنتونی، کلئوپاترا و اکتاویان در آکیومبازآفرینی نبرد با جزئیات، و آنچه او می گوید، نقطه عطف جنگ شش ماه قبل بود.

این یک دوره تاریخی ویژه دراماتیک است که از دو نمایشنامه تاریخی جداگانه از ویلیام شکسپیر الهام گرفته است. ژنرال و سیاستمدار رومی ژولیوس سزار در سال 44 قبل از میلاد در کوریای پمپئیان مارس ایدس با چاقو کشته شد. سناتورهایی که او را کشتند معتقد بودند که ترور تنها راه نجات جمهوری است، اما ترور در نهایت منجر به فروپاشی شد. جمهوری سال بعد، پسر خوانده سزار، اکتاویان، با مارک آنتونی و مارک امیلیوس لپیدوس، دومین تریومویرات را تشکیل داد.

25 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات