• خانه
  • اخبار
  • دو ماه پس از دریافت قلب خوک، بیمار پیوندی می میرد

دو ماه پس از دریافت قلب خوک، بیمار پیوندی می میرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دو ماه پس از دریافت قلب خوک، بیمار پیوندی می میرد


تصویر جراحان در اطراف یک بیمار.

بزرگنمایی / تیم جایگزینی پیوند قلب (اعتبار: تیم جایگزینی پیوند قلب.)

روز چهارشنبه، مرکز پزشکی دانشگاه مریلند اعلام کرد که دیوید بنت، اولین فردی که پیوند قلب خوک دریافت کرد، روز سه شنبه (8 مارس) درگذشت. مرگ او تقریباً دو ماه پس از پیوند اتفاق افتاد. علت مرگ مشخص نشده است.

بیانیه دانشگاه حاوی جزئیات نیست و آنها در درک چشم انداز پیوندهای آینده از این نوع بسیار مهم خواهند بود. بنت در زمان پیوند در وضعیت بسیار بدی قرار داشت و قلب او برای زنده ماندن به کمک مکانیکی نیاز داشت، بنابراین توضیحات بالقوه زیادی برای مرگ او وجود دارد که هیچ ارتباطی با پیوند ندارد. تنها چیزی که دانشگاه فاش می کند این است که این اندام فوراً توسط سیستم ایمنی بدن بنت رد نشده و سلامت او چند روز قبل از مرگش رو به وخامت گذاشته است.

درک علت مرگ او بسیار مهم است، زیرا بنت آخرین فردی نخواهد بود که عضو خوک دریافت می کند. مدت کوتاهی پس از پیوند او، گروه دیگری نتایج یک آزمایش بالینی اولیه را با استفاده از قلب همان خوک های اصلاح شده ژنتیکی منتشر کردند. در این مورد، قلب ها به جای استفاده برای زنده نگه داشتن فردی به افراد مبتلا به مرگ مغزی پیوند داده شد، اما این تجربه به وضوح گامی به سوی پیوندهای عادی بود.

1 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات