دو شرکت به SpaceX در مسابقه به سمت مریخ می‌پیوندند که امکان پرتاب آن در سال 2024 وجود دارد

دو شرکت به SpaceX در مسابقه به سمت مریخ می‌پیوندند که امکان پرتاب آن در سال 2024 وجود دارد


بزرگنمایی / در اینجا یک طرح اولیه از یک فرودگر مریخ است که توسط Impulse Space ساخته خواهد شد. (اعتبار: Impulse Space)

Relativity Space حتی یک موشک پرتاب نکرده است و Impulse Space هرگز هیچ یک از رانشگرهای خود را در فضا آزمایش نکرده است. با این حال، روز سه‌شنبه، دو شرکت کالیفرنیایی قصد خود را برای پرتاب یک ماموریت بلندپروازانه اعلام کردند که در کمتر از سه سال آینده بر سطح مریخ فرود خواهد آمد.

این اولین ماموریت تجاری به مریخ خواهد بود و معمولاً چنین ادعایی را می توان با خیال راحت به عنوان پوچ رد کرد. اما این اطلاعیه – هر چند جسورانه است – احتمالاً به دلیل شرکت ها و بازیگران درگیر ارزش جدی گرفتن را دارد.

نسبیت که در سال 2015 تأسیس شد، بیش از یک میلیارد دلار جمع آوری کرده است و قرار است راکت کوچک Terran 1 را اواخر امسال به فضا پرتاب کند. این شرکت که قصد دارد اکثر وسایل نقلیه خود را چاپ سه بعدی کند، در حال حاضر در حال توسعه موشک Terran R است که کاملاً عملیاتی است. این تقویت کننده به گونه ای طراحی شده است که کمی قدرتمندتر از فالکون 9 اسپیس ایکس است و مأموریت تجاری را به مریخ حمل خواهد کرد. نسبیت قصد دارد موشک Terran R را برای پرتاب در سال 2024 آماده کند و محموله مریخ در اولین ماموریت خود در پایان پنجره مریخ 2024 پرواز کند.

خواندن 15 پاراگراف باقی مانده | نظرات