• خانه
  • اخبار
  • دومین پرتابگر متحرک ناسا بسیار سنگین است، سال ها تاخیر دارد و 1 میلیارد دلار را به فروش می رساند

دومین پرتابگر متحرک ناسا بسیار سنگین است، سال ها تاخیر دارد و 1 میلیارد دلار را به فروش می رساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دومین پرتابگر متحرک ناسا بسیار سنگین است، سال ها تاخیر دارد و 1 میلیارد دلار را به فروش می رساند


مقایسه نسخه اصلی موشک Space Launch System (سمت چپ) با نسخه ارتقا یافته و همچنین برج های پرتاب سیار اصلی و جدید.

بزرگنمایی / مقایسه نسخه اصلی موشک Space Launch System (سمت چپ) با نسخه ارتقا یافته و همچنین برج های پرتاب سیار اصلی و جدید. (اعتبار: NASA OIG)

سه سال پیش، ناسا قراردادی با قیمت مثبت به شرکت مهندسی Bechtel برای طراحی و ساخت یک برج پرتاب سیار بزرگ منعقد کرد. این برج 118 متری از بارگیری و برخاستن نسخه بزرگتر و توانمندتر موشک سیستم پرتاب فضایی ناسا پشتیبانی می کند که ممکن است در نیمه دوم این دهه به نمایش درآید.

زمانی که Bechtel قرارداد این استارت موبایل به نام ML-2 را برد، قرار بود 383 میلیون دلار هزینه داشته باشد. اما بر اساس یک گزارش تند و تند جدید توسط بازرس کل ناسا، این پروژه برای سال ها طبق برنامه انجام شده است، وزن پرتابگر بسیار زیاد است و کل آن صدها میلیون دلار بالاتر از بودجه است. برآورد هزینه جدید برای این پروژه 960 میلیون دلار است.

در این گزارش که توسط بازرس کل پل مارتین امضا شده است، آمده است: «ما دریافتیم که عملکرد ضعیف Bechtel دلیل اصلی افزایش قابل توجه پیش بینی شده در هزینه ها است. این گزارش نشان داد که Bechtel دامنه و پیچیدگی پروژه را دست کم گرفته است. به نوبه خود، کارمندان Bechtel سعی کردند برخی از افزایش هزینه ها را به گردن پروژه همه گیر COVID-19 بیندازند.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات