• خانه
  • اخبار
  • دولت بایدن شیوع آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرده است

دولت بایدن شیوع آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دولت بایدن شیوع آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرده است


کارکنان مراقبت های بهداشتی در یک کلینیک بازشو واکسیناسیون آبله میمون که توسط اداره بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس در کتابخانه وست هالیوود در 3 اوت 2022 در وست هالیوود، کالیفرنیا افتتاح شد، پشت میز پذیرش می نشینند.

بزرگنمایی / کارکنان مراقبت های بهداشتی در یک کلینیک بازشو واکسیناسیون آبله میمون که توسط اداره بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس در کتابخانه وست هالیوود در 3 اوت 2022 در وست هالیوود، کالیفرنیا افتتاح شد، پشت میز پذیرش می نشینند. (اعتبار: گتی | ماریو تاما)

دولت بایدن روز پنجشنبه شیوع آبله میمون انفجاری را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد و راه را برای منابع بیشتر برای کاهش سرعت افزایش موارد ابتلا به این بیماری که اکنون در مجموع به 6617 در 48 ایالت رسیده است، باز می کند. مرگ و میر در ایالات متحده گزارش نشده است.

موارد این کشور بخشی از یک شیوع بین المللی است که سازمان بهداشت جهانی در 23 ژوئیه وضعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی (PHEIC) اعلام کرد. تعداد جهانی موارد در حال حاضر بیش از 26000 در 87 کشور است. حداقل 10 مورد مرگ از شش کشور گزارش شده است. ایالات متحده پس از اسپانیا که بیش از 4500 مورد را ثبت کرده است، بالاترین تعداد موارد را در بین کشورهای دیگر دارد.

در یک نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه، مقامات ایالات متحده گفتند که اعلام وضعیت اضطراری به مقامات فدرال، ایالتی و محلی اجازه می دهد تا هماهنگی و واکنش بهتری به شیوع این بیماری داشته باشند. خاویر بکرا، وزیر بهداشت و خدمات انسانی پس از اعلام وضعیت اضطراری گفت: ما آماده ایم تا پاسخ خود را به سطح بعدی برسانیم. ما از هر آمریکایی می خواهیم که آبله میمون را جدی بگیرد.»

خواندن 9 پاراگراف باقی مانده | نظرات