• خانه
  • اخبار
  • دوربین جدید لایکا قابلیت فوکوس را باز می گرداند

دوربین جدید لایکا قابلیت فوکوس را باز می گرداند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دوربین جدید لایکا قابلیت فوکوس را باز می گرداند


دوربین جدید لایکا قابلیت فوکوس را باز می گرداند

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Leica)

مسافت یاب دیجیتالی جدید لایکا M11 نیز ممکن است از دوران کاملا متفاوتی باشد. منظور من رو اشتباه متوجه نشو؛ تکنولوژی داخل آن احساس بسیار مدرنی به آن می دهد. M11 دارای یک سنسور با وضوح بالا (به طور دقیق، یک سنسور CMOS فول فریم با نور پس زمینه 60 مگاپیکسلی)، ابزار اندازه گیری پیچیده و حتی برخی از لوازم جانبی معمول دوربین دیجیتال در عصر ما است. اما از بسیاری جهات، مانند دوربین فیلمبرداری والدین شما کار می کند. او فوکوس خودکار خود را فشرده می کند، فیلم نمی گیرد و از پذیرش لنزهای چند دهه ای کاملاً خوشحال است.

اما بیشتر از آن، لایکا M11 ساده است احساسات مثل لایکا قدیمی M11 جدید تا حد زیادی به میراث دوربین های سری M که در دهه 1950 عرضه شد و در سال 2006 دیجیتالی شد، صادق است. این دوربین جمع و جور و کم کلید است، جعبه ای که یک لنز به آن وصل می کنید.

دوربین جدید لایکا قابلیت فوکوس را باز می گرداند

(اعتبار: لایکا)

M11 همچنین در مورد قیمت بالا به میراث خود صادق است. قیمت خرده فروشی 8995 دلار بیشتر از آن چیزی است که اکثر ما تا به حال برای یک دوربین خرج می کنیم. و این قیمت فقط برای بدنه دوربین است. لنزهای لایکا با قیمتی بین 2500 تا 12000 دلار به صورت جداگانه فروخته می شوند. اما حتی برای کسانی از ما که توانایی خرید لایکا M11 را نداریم و هرگز نخواهیم داشت، فکر می کنم این دستگاهی است که باید به آن توجه کنیم و درباره آن صحبت کنیم. این سزاوار بحث بیشتر از یک بررسی ساده محصول است.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات