• خانه
  • اخبار
  • دهه آینده ناسا: ساخت یک ماموریت به غول یخی

دهه آینده ناسا: ساخت یک ماموریت به غول یخی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دهه آینده ناسا: ساخت یک ماموریت به غول یخی


دهه آینده ناسا: ساخت یک ماموریت به غول یخی

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: NASA / CXO / دانشگاه کالج لندن / W. Dunn و همکاران؛ نوری: WM Keck Observatory)

در پایان سال 2021، جامعه نجومی مطالعه یک دهه خود را راه اندازی کرد، نقشه راهی برای اولویت های علمی برای 10 سال آینده، که سخت افزاری را که ما برای دستیابی به آنها باید بسازیم را توصیف می کند. این مطالعه بر روی اجرام دور و پروژه های پیشنهادی مانند تلسکوپ های فضایی در مقیاس بزرگ متمرکز شد.

دهه دوم تحقیق در این هفته با تمرکز بر نیازهای ستاره شناسان و دانشمندان سیاره شناسی که روی اجرام منظومه شمسی تمرکز دارند، منتشر می شود. توصیه های اصلی این مطالعه مدارگرد برای اورانوس و انسلادوس است، در حالی که ماموریت های کوچکتر شامل آماده سازی برای بازگشت نمونه ها از مریخ، ماه و سرس است. مثل همیشه، کاری که ما انجام می دهیم بستگی به این دارد که آیا بودجه علوم سیاره ای بهتر از همگام شدن با تورم عمل می کند یا خیر.

اولویت های بالا

این مطالعه موضوعات علمی رایج در پشت اولویت ها را مشخص می کند، اما آنها به اندازه کافی گسترده هستند که تقریباً همه چیز را پوشش می دهند. همانطور که فهرست شد، آنها شامل نگاهی به مواد موجود در اجسام کوچک در منظومه شمسی برای مشاهده جزئیات شکل گیری سیارات از قرص پیش سیاره ای و مشاهدات سیارات برای ردیابی تکامل آنها از آن زمان است. همچنین یک اولویت: تشکیل ماه. مطالعه فضای داخلی و جو سیارات؛ و نقش تأثیرات در شکل دادن به تکامل سیاره. در نهایت، امکان حیات در حال حاضر یا در گذشته در جسمی غیر از زمین وجود دارد.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات