• خانه
  • اخبار
  • دمای پاکستان به 120 درجه فارنهایت می رسد زیرا روندهای اقلیمی باعث موج گرمای بهاری می شود

دمای پاکستان به 120 درجه فارنهایت می رسد زیرا روندهای اقلیمی باعث موج گرمای بهاری می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دمای پاکستان به 120 درجه فارنهایت می رسد زیرا روندهای اقلیمی باعث موج گرمای بهاری می شود


تصویری از خورشید در آسمان نارنجی مه آلود.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Chchart Duangdaw)

بهار امسال گرمای شدیدی را برای هند و پاکستان به ارمغان آورده است. گرگرفتگی های غیرمعمول بزرگ از ماه مارس به دنبال یکدیگر می آیند و تا ماه مه ادامه می یابند. این وضعیت معمایی برای تحقیقات سریع در مورد نقش تغییرات آب و هوایی در این رویداد است، زیرا ما هنوز نمی توانیم تاریخ پایانی برای آن تعیین کنیم. با این حال، دو مطالعه به تأثیر آب و هوا بر گرمای مارس و آوریل می پردازند.

رکوردهای دمای روزانه و ماهانه در بسیاری از مناطق شکسته شده است. دماسنج ها به دمای 120 درجه فارنهایت (49 درجه سانتیگراد) رسیدند و گرما با هوای خشک غیرعادی همراه بود. امواج گرمای ثبت شده اغلب با خشکسالی همزمان می شود، زیرا زمین های خشک بدون اثر خنک کننده تبخیر حتی بیشتر گرم می شوند. با این حال، رطوبت کمتر خطر گرما را برای سلامتی انسان کاهش داده است، اگرچه حداقل 90 مورد مرگ تاکنون گزارش شده است و انتظار می رود افزایش یابد.

کار در فضای باز بسیار چالش برانگیز بود و اثرات تاخیر با طولانی شدن گرما افزایش یافت. تأثیر آن بر کشاورزی قابل توجه است، به عنوان مثال، ضرر تولید گندم در حال حاضر بین 10 تا 35 درصد در مناطق شمالی هند برآورد شده است. از آنجایی که صادرات اوکراین به دلیل جنگ کاهش یافت، هند قبلاً قصد داشت صادرات خود را افزایش دهد، اما در عوض ممنوعیت صادرات را در ماه جاری اعمال کرد.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات