• خانه
  • اخبار
  • دستگاه فتوولتائیک با درایو حرارتی به 40 درصد راندمان می رسد

دستگاه فتوولتائیک با درایو حرارتی به 40 درصد راندمان می رسد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دستگاه فتوولتائیک با درایو حرارتی به 40 درصد راندمان می رسد


دستگاه فتوولتائیک با درایو حرارتی به 40 درصد راندمان می رسد

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Getty Images | Aurich Lawson)

از آنجایی که نصب ژنراتورهای تجدیدپذیر به ثبت رکوردهای سالانه ادامه می دهد، ما به نقطه ای می رسیم که ذخیره انرژی تولید شده توسط آنها ضروری است. ذخیره سازی مناسب می تواند راهی برای پوشش کاهش موقت تولید به دلیل تغییر آب و هوا فراهم کند و به طور بالقوه می تواند راهی برای استفاده از انرژی در مواقعی که انرژی های تجدیدپذیر اصلا تولید نمی کنند ارائه دهد.

تا کنون، تمرکز بر باتری ها به عنوان یک فناوری ذخیره سازی است که در حال حاضر کار می کند و هیدروژن به عنوان یک فناوری که می تواند کار کند. اما هر دو گزینه برای رفع نیازهای ما مشکلات مقیاس بندی دارند. و یک فناوری وجود دارد که در حال حاضر در حال استفاده است که می تواند انعطاف پذیرتر باشد: گرما. گرمای ایجاد شده توسط انرژی متمرکز خورشیدی در حال حاضر به این گیاهان اجازه می دهد تا مدت ها پس از غروب خورشید به تولید خود ادامه دهند (برخی از گیاهان می توانند در تمام ساعات شبانه روز تولید کنند). و ما قبلاً می دانیم که چگونه گرما را به طور موثر تولید و ذخیره کنیم.

اکنون محققان آزمایشگاه ملی انرژی های تجدیدپذیر و MIT فناوری استفاده از گرمای ذخیره شده برای تولید الکتریسیته را بهبود بخشیده اند، یک دستگاه فتوولتائیک که به طول موج های مادون قرمز حساس است. آنها نشان می دهند که راندمان آن قابل رقابت با دیگ های بخار است و از استفاده از قطعات متحرک و آب که در غیر این صورت کمیاب می شد اجتناب می کند.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات