در 130 ثانیه از بین رفت: هک جدید تسلا کلید خصوصی خود را به سارقان می دهد

در 130 ثانیه از بین رفت: هک جدید تسلا کلید خصوصی خود را به سارقان می دهد


بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

سال گذشته، تسلا به‌روزرسانی‌ای منتشر کرد که راه‌اندازی وسایل نقلیه را پس از باز شدن قفل آن‌ها با کارت‌های کلید NFC آسان‌تر کرد. اکنون یک محقق نشان داده است که چگونه می توان از این ویژگی برای سرقت اتومبیل استفاده کرد.

سال‌ها، رانندگانی که از کارت کلید NFC تسلا برای باز کردن قفل خودروی خود استفاده می‌کردند، مجبور بودند برای شروع رانندگی، کارت را روی کنسول مرکزی قرار دهند. پس از به‌روزرسانی اعلام‌شده در آگوست گذشته، رانندگان می‌توانند به محض باز کردن قفل خودرو با کارت، خودروهای خود را برانند. کارت NFC یکی از سه ابزار تسلا برای باز کردن قفل است. جاکلیدی و اپلیکیشن گوشی دو مورد دیگر هستند.

عکس از ارائه اخیر هرفورت در کنفرانس REcon در مونترال. (اعتبار: https://trifinite.org/Downloads/20220604_tempa_presentation_recon22_public.pdf)

کلید خود را ذخیره کنید

مارتین هرفورت، یک محقق امنیتی در اتریش، به سرعت متوجه چیز عجیبی در مورد ویژگی جدید شد: این ویژگی نه تنها به خودرو اجازه می‌دهد در عرض 130 ثانیه پس از باز شدن قفل با کارت NFC به طور خودکار روشن شود، بلکه خودرو را در موقعیتی قرار می‌دهد که کلیدهای کاملاً جدید را بپذیرد. – بدون نیاز به احراز هویت و علامت صفر نشان داده شده توسط صفحه نمایش در خودرو.

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات