• خانه
  • اخبار
  • در مورد SSD های قابل جابجایی مک استودیو و اینکه چرا نمی توانید آنها را تعویض کنید توضیح دهید

در مورد SSD های قابل جابجایی مک استودیو و اینکه چرا نمی توانید آنها را تعویض کنید توضیح دهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در مورد SSD های قابل جابجایی مک استودیو و اینکه چرا نمی توانید آنها را تعویض کنید توضیح دهید


اگر بخواهید SSD های مک استودیو را جایگزین کنید، چراغ SOS نارنجی چشمک زن را در مک استودیو خواهید دید.  از همین رو.

بزرگنمایی / اگر بخواهید SSD های مک استودیو را جایگزین کنید، چراغ SOS نارنجی چشمک زن را در مک استودیو خواهید دید. از همین رو. (اعتبار: لوک میانی)

دسکتاپ جدید مک استودیو اپل هفته گذشته عرضه شد و برخی از این مشتریان وقت خود را برای جدا کردن دستگاه تلف نمی کردند. از جمله اکتشافات جالب تر، اندازه خود M1 Ultra و ماژول های تنظیم کننده ولتاژ آن (VRM) بود. علاوه بر این، به نظر می رسد استودیو شامل متحرک ذخیره سازی، نه تراشه های NAND لحیم شده که اکثر مک ها از آن استفاده می کنند. در تئوری، این می تواند Mac Studio را به اولین مک جدید (خارج از Mac Pro) تبدیل کند که پس از مدتی از حافظه قابل ارتقا پشتیبانی می کند.

از آنجایی که اسلات‌های SSD استودیو با SSD‌های معمولی M.2 که می‌توانید از آن‌ها در رایانه استفاده کنید، سازگار نیستند، یوتیوبر Luke Miani تصمیم گرفت تا با تعویض حافظه از یک استودیو به استودیو دیگر، فضای ذخیره‌سازی موبایل استودیو را آزمایش کند. او متوجه شد که در حالی که دستگاه‌ها از نظر فیزیکی قابل تعویض هستند، مک استودیو او پس از این واقعیت شارژ نمی‌شود – LED پاور دسک‌تاپ فقط “SOS” کهربایی را چشمک می‌زند. این مورد هم هنگام تلاش برای نصب SSD دوم در اسلات ذخیره سازی دوم استودیو و هم هنگام تلاش برای نصب یک SSD از یک استودیو در اسلات اصلی SSD یک استودیوی دیگر حفظ می شود.

میانی در پایان گفت: «کاری که اپل در اینجا با مک استودیو انجام می دهد، به سادگی غیرقابل بخشش است. اپل به حق شما برای تعمیر علاقه ای ندارد، اشتباه نکنید. آنچه امروز در اینجا دیدیم این است که اپل عمداً دسترسی شما را به دستگاه خود محدود می کند. به نظر من، این در واقع بدتر از لحیم کردن حافظه به یک برد منطقی است.”

20 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات