منو سایت

  • خانه
  • در صورت فراموش کردن نحوه تنظیم رمز عبور جدید برای Mac خود بیاموزید

در صورت فراموش کردن نحوه تنظیم رمز عبور جدید برای Mac خود بیاموزید

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

آیا رمز Mac خود را به خاطر نمی آورید؟ نگران نباشید ، می توانید گذرواژه های مورد نظر را چندین بار وارد کنید تا در نهایت گزینه مناسب را بیابید. اگر در این زمینه شکست خورده اید ، می توانید رمز عبور Mac خود را با استفاده از Apple ID خود بازنشانی کنید. در اینجا چند روش برای بازنشانی گذرواژه برای Mac آورده شده است.

اگر رمزگذاری FileVault را فعال ندارید ، می توانید به یک ابزار آسان بازنشانی رمز عبور دسترسی پیدا کنید. اگر FileVault را فعال کرده اید ، دو گزینه دارید: اگر Apple ID دارید ، می تواند کار کند. همچنین می توانید از رمز عبوری که پس از شروع فرایند رمزگذاری نمایش داده می شود ، استفاده کنید. اگر هیچ یک از این روش ها جواب نداد ، می توانید بگویید فایل های خود را از دست داده اید و بنابراین باید سیستم عامل را از ابتدا دوباره نصب کنید.

سعی کنید به عنوان کاربر دیگری وارد سیستم شوید

اگر بیش از یک حساب در مک خود دارید ، بهتر است با حساب دیگری وارد رایانه خود شوید. اگر این حساب دیگر بتواند مک شما را با استفاده از رمز عبور شما رمزگشایی کند ، می توانید از آن برای دسترسی به دسکتاپ خود استفاده کنید. اگر حساب دیگر یک حساب سرپرست است ، می توانید از آن برای تغییر رمز عبور حساب اصلی خود نیز استفاده کنید.

به “تنظیمات برگزیده سیستم> کاربران و گروه ها” بروید و روی حسابی که می خواهید رمز عبور آن را تغییر دهید کلیک کنید. سپس روی دکمه “بازنشانی رمز عبور” کلیک کنید.

بازنشانی رمز عبور برای Mac

اگر حساب دیگری ندارید که می توانید از آن استفاده کنید ، سایر روش هایی که برای دسترسی به Mac خود استفاده می کنید بستگی به این دارد که آیا FileVault را فعال کرده اید یا خیر.

این مقاله را نیز بخوانید: اگر این شامل Mac شما نمی شود ، این مقاله را بخوانید

اگر FileVault را فعال نکرده اید

اگر FileVault را فعال نکرده اید ، می توانید با استفاده از Apple ID یا ابزار بازیابی macOS رمز عبور جدیدی برای Mac تعیین کنید.

رمز عبور Mac خود را با استفاده از Apple ID خود بازنشانی کنید

این روش تنها در صورتی کار می کند که ابتدا حساب Mac خود را با Apple ID مرتبط کرده و FileVault را فعال نکنید. این گزینه پیش فرض است. اگر FileVault را فعال کرده اید ، باید راه حل های دیگر را در زیر در نظر بگیرید.

اگر گذرواژه خود را فراموش کرده اید ، باید 3 بار رمز عبور اشتباه را در صفحه ورود وارد کنید. پس از این 3 بار پیغام “اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید ، می توانید با Apple ID خود تنظیم مجدد کنید” را مشاهده خواهید کرد.

بازنشانی رمز عبور برای Mac

روی کلید کلیک کرده و اطلاعات Apple ID خود را وارد کنید تا گذرواژه جدیدی برای Mac خود تنظیم کنید.

گذرواژه های جدید را وارد کرده و سپس نکته جدیدی ایجاد کنید.

بازنشانی رمز عبور برای Mac

انجام شده! همچنین توجه داشته باشید که دسترسی به جاکلیدی خود را از دست خواهید داد ، زیرا این بخش همچنان از رمز عبور قبلی شما استفاده می کند.

با بازیابی macOS رمز عبور را بازنشانی کنید

اگر رمزگذاری FileVault را فعال ندارید ، راه دیگری برای بازنشانی گذرواژه حساب Mac خود وجود دارد. در این راستا ، باید Mac خود را مجدداً راه اندازی کنید و کلیدهای “Command + R” را هنگام شروع به کار نگه دارید. این مک شما را در حالت بازیابی قرار می دهد. این حالت به عنوان بازیابی macOS شناخته می شود. با macOS Recovery می توانید به یک ابزار بازنشانی رمز عبور مخفی دسترسی داشته باشید. می توانید از این ابزار برای تغییر رمز حساب های Mac خود استفاده کنید.

برای راه اندازی این ابزار ، برنامه Terminal را در نوار منو با کلیک روی “Utilities> Terminal” باز کنید.

در ترمینال resetpassword را تایپ کرده و سپس Enter را فشار دهید. ابزار بازنشانی رمز عبور در حال حاضر کار می کند. به این ترتیب می توانید رمز عبور همه حساب های رمزگذاری نشده را تغییر دهید.

دیدمت؟ این فرایند بسیار ساده است و دیگران می توانند از آن استفاده کنند. به همین دلیل بهتر است FileVault را فعال کنید.

توجه: اگر گذرواژه UEFI را در رایانه خود تنظیم کرده اید ، مگر اینکه رمز عبور صحیح را وارد کنید ، نمی توانید به بازیابی MacOS دسترسی پیدا کنید. شما نمی توانید رمز UEFI خود را (حداقل به صورت تئوری) بدون مراجعه به فروشگاه Apple حذف کنید. این فرایند مانع از سرقت دزدان به راحتی پسورد MacBook UEFI پس از سرقت می شود.

این مقاله را نیز بخوانید: چگونه می توانم یک حساب جدید به Mac خود اضافه کنم؟

اگر FileVault را فعال کرده اید

اگر FileVault را فعال کرده اید ، می توانید با استفاده از Apple ID یا کلید بازیابی FileVault رمز عبور جدیدی برای Mac خود تنظیم کنید. اگر این راه حل ها جواب نداد ، ممکن است لازم باشد سیستم عامل را دوباره نصب کنید.

رمز عبور Mac خود را با استفاده از Apple ID یا کلید بازیابی خود بازنشانی کنید

اگر رمزگذاری FileVault را فعال کرده اید و حساب شما نیز با Apple ID مرتبط است ، اوضاع کمی متفاوت خواهد بود. در اینجا ، مهم نیست که چند بار رمز عبور را اشتباه وارد کرده اید ، با پنجره بازنشانی رمز عبور مواجه نخواهید شد.

اگر از Apple ID با حساب خود استفاده می کنید ، هنوز پیامی را در یک دقیقه خواهید دید. یک پیام متنی در پایین صفحه ظاهر می شود که به شما می گوید کلید خاموش را نگه دارید تا Mac خود را خاموش کنید. سپس ، اگر Mac خود را روشن کنید ، وارد حالت بازیابی می شوید و ابزار بازیابی رمز عبور مستقیماً برای شما باز می شود.

اگر Apple ID را به حساب خود وصل کرده اید ، از شما خواسته می شود اطلاعات Apple ID خود را وارد کنید. در صورت تمایل ، می توانید رمز عبور Apple ID جدید را در اینجا تنظیم کنید.

بازنشانی رمز عبور برای Mac

اگر از Apple ID با حساب خود استفاده نمی کنید ، برای استفاده از این ابزار نیازی به راه اندازی مجدد Mac خود ندارید. در عوض ، می توانید کلید بازیابی خود را مستقیماً در قسمت رمز ورود در صفحه ورود وارد کنید. گذشته از رمز عبور اصلی ، این کلید تنها چیزی است که می تواند فایل های ذخیره شده در مک شما را رمزگشایی کرده و مجدداً به آنها دسترسی پیدا کند.

با فرض داشتن این کلید بازیابی ، باید این کلید را در قسمت رمز عبور در صفحه ورود به سیستم Mac وارد کنید. با این کار می توانید فضای ذخیره سازی Mac خود را رمزگشایی کنید تا بتوانید به دسکتاپ دسترسی پیدا کنید. پس از ورود به سیستم ، می توانید رمز عبور خود را از طریق پنجره تنظیمات سیستم و ابزار Users and Groups تغییر دهید.

سیستم عامل را دوباره نصب کنید

اگر FileVault را فعال کرده اید و به حساب خود دسترسی ندارید. به عنوان مثال ، اگر یک کلید بازیابی در Mac خود ذخیره کرده اید یا به هیچ وجه نمی توانید به آن دسترسی پیدا کنید ، دیگر به فایل های Mac خود دسترسی نخواهید داشت. امیدواریم از فایلهای مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید ، زیرا بدون رمز اصلی یا کلید بازیابی ، نمی توانید به فایلهای اصلی دسترسی پیدا کنید.

درست است که در این صورت فایل های خود را از دست خواهید داد ، اما Mac شما دیگر بدون استفاده نخواهد بود. می توانید سیستم عامل را نصب کرده و راه اندازی مجدد کنید.

برای انجام این کار ، Mac خود را مجدداً راه اندازی کنید و در حین شروع ، کلیدهای “Command + R” را نگه دارید. سپس وارد حالت بازیابی می شوید. روی “نصب مجدد macOS” کلیک کنید و سپس مراحل نصب را طی کنید.

اگر فراموش کردید که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد ، متن آموزش بازیابی رمز عبور برای مک.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.