منو سایت

  • خانه
  • در اینجا 5 روش ساده برای حذف واترمارک از تصاویر آمده است

در اینجا 5 روش ساده برای حذف واترمارک از تصاویر آمده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

او باید تصویر را دوست داشته باشد ، اما روی آن یک علامت واترمارک وجود دارد. اگر چنین است ، در این مقاله می توانید 5 روش برای حذف واترمارک از عکس یاد بگیرید.

بنابراین اگر نمی خواهید علامت روی تصویر را تنها با برش از بین ببرید ، می توانید نحوه انجام بهتر این کار را در Photoshop ، GIMP ، Paint.net ، Pixlr X و Apowersoft Online Watermark Remover get بیشتر بخوانید.

توجه: حذف واترمارک از یک تصویر لزوماً به این دلیل نیست که می خواهید آن را به عنوان کار یا پروژه خود به دیگران نشان دهید. البته دلایل خوبی برای این کار وجود دارد.

با استفاده از Photoshop علامت را از عکس حذف کنید

وقتی نوبت به حذف واترمارک روی تصویر می رسد ، فتوشاپ می تواند هوشمندانه کار کند. تصویر مورد نظر را در این نرم افزار باز کرده و “Magic Wand Tool” را انتخاب کنید. این ابزار به طور هوشمند همه مناطق مربوط به موارد مانند حروف و آرم را انتخاب می کند. البته برای این کار می توانید از “ابزار Pen” یا “Lasso Tool” نیز استفاده کنید.

واترمارک را از روی عکس بردارید

مکان نما را روی هر حرف بکشید. فقط به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید چندین مورد جداگانه را انتخاب کنید ، در Windows باید کلید “Ctrl” و در Mac باید کلید “Cmd” را نگه دارید.

واترمارک را از روی عکس بردارید

ناحیه ای که انتخاب می کنید ممکن است برای اولین بار کامل نباشد. برای رفع این مشکل ، به “Select> Change> Expand” بروید. در کادر ظاهر شده ، مشخص کنید که ناحیه انتخاب شده شما باید چند پیکسل عرض داشته باشد.

از آنجا که در مثال ما توانستیم این کار را با دقت بالا با استفاده از ابزار Magic Wand انجام دهیم ، مقدار افزونه را نیز روی 2 پیکسل تنظیم کردیم. البته تعداد وارد شده ممکن است متفاوت باشد. برای تأیید روی “OK” کلیک کنید.

روی “ویرایش> پر کردن” کلیک کنید. پنجره دیگری در مقابل شما باز می شود. در منوی کشویی “محتوا” ، باید گزینه “آگاهی از محتوا” را انتخاب کنید. همچنین باید تیک Color Adaptation را بردارید.

پس از کلیک روی “OK” ، علامت تصویر شما باید به طور کامل ناپدید شود.

اگر هنوز قسمت هایی از علامت واترمارک وجود دارد ، باید Clone Stamp Tool را انتخاب کنید. بهتر است اندازه ابزار را تغییر دهید تا نتیجه را به شرایط ایده آل نزدیک کنید.

کلید “Alt” (در Windows) یا کلید “Option” (در Mac) را نگه دارید تا نزدیکترین منطقه به بقیه علامت علامت را انتخاب کنید. به این ترتیب ، این مناطق به نوعی تصرف می شوند. اکنون ، هنگامی که روی علامت علامت کلیک می کنید (برای نتایج طبیعی تر ، بهتر است از کشیدن یا لغزش جلوگیری کنید) ، سپس ابزار مورد استفاده همچنین محیط را برای از بین بردن علامت علامت کپی می کند.

این مقاله را نیز بخوانید: با نحوه ایجاد علامت علامت و قرار دادن آن بر روی تصاویر به روش های مختلف آشنا شوید

با استفاده از GIMP واترمارک را از روی عکس بردارید

در نرم افزار GIMP ، ساده ترین و البته کندترین راه برای حذف واترمارک از تصاویر ، استفاده از ابزار شبیه سازی است. برای شروع ، برنامه GIMP را باز کنید و سپس Cloning Tool را انتخاب کنید.

این ابزار شبیه ابزار Clone Stamp در فتوشاپ عمل می کند. این بدان معناست که شما باید نمونه ای از قسمتی از تصویر را بگیرید. در اینجا شما باید کلید Ctrl / Cmd را نگه دارید و سپس روی ناحیه علامت علامت موردنظر خود برای حذف کلیک کنید. این فرآیند می تواند زمان زیادی طول بکشد ، اما دقت کار را افزایش می دهد.

واترمارک را از روی عکس بردارید

البته ، شما همچنین می توانید این کار را با بارگیری و استفاده از افزونه GIMP Resynthesizer سریعتر انجام دهید. این افزونه گزینه های مختلف ویرایش را در اختیار شما قرار می دهد ، از جمله یک ابزار مشابه Photoshop Content-Aware.

برای نصب این افزونه ، فایلهای درون فایل فشرده بارگیری شده را استخراج کرده و سپس همه آنها را در پوشه افزونه GIMP کپی کنید. سپس باید “ابزار انتخاب آزاد” یا “ابزار انتخاب مستطیل” را انتخاب کنید.

برای حذف نشانگر ماوس ، آن را به اطراف واترمارک بکشید.

پس از برجسته سازی علامت علامت ، به “Filters> Enhance> Heal Selection” بروید. “عرض نمونه نمونه” را تنظیم کنید.

اگر فقط می خواهید واترمارک را حذف کنید ، باید کمی بیشتر با پنجره بالا کار کنید. روی OK کلیک کنید و اجازه دهید افزونه Resynthesize کار خود را انجام دهد.

واترمارک را از روی عکس بردارید

پس از اتمام کار ، می توانید از ابزار Clone برای پاک کردن لکه های باقی مانده استفاده کنید.

نحوه حذف واترمارک از عکس ها در Paint.net

نحوه حذف واترمارک ها در Paint.net نسبتاً محدود است. بر خلاف فتوشاپ ، این در مورد ابزارهای سریع و شلوغ مانند Content Aware نیست. همچنین ، بر خلاف GIMP ، نمی توانید افزونه ای را برای انجام بهتر این کار بارگیری و نصب کنید.

در عوض ، شما محدود به Clone Stamp Tool هستید. بنابراین باید این گزینه را از نوار ابزار انتخاب کرده و سپس اندازه آن را نیز تنظیم کنید.

ناحیه ای از تصویر را که نزدیک به علامت علامت است انتخاب کنید. “Ctrl / Cmd” را نگه دارید و سپس برای ایجاد نمونه کلیک کنید. اکنون روی علامت علامت کلیک کنید. واترمارک اکنون باید ناپدید شود و سپس با نمونه ای که انتخاب کرده اید جایگزین شود.

به یاد داشته باشید که باید به بافت تصویر یا نورپردازی آن نیز توجه داشته باشید و در صورت تغییر محسوس در هر یک از آنها ، با گرفتن نمونه و جایگزینی آن ، تغییرات ناخواسته را حذف کنید. برای دستیابی به بهترین نتایج ، بهتر است این کار را با کلیک کنید تا تصویر شما ظاهر طبیعی خود را حفظ کرده و کنترل بیشتری بر روند حذف علامت علامت داشته باشید.

در برخی از تصاویر ، می توانید از ابزار Blur برای حذف گره های بصری از نظر استفاده کنید.

این مقاله را نیز بخوانید: با 5 ترفند ویرایش تصویر آشنا شوید

واترمارک را با Pixlr X حذف کنید.

Pixlr X یک ابزار حذف علامت آنلاین است ، بنابراین نیازی به بارگیری نرم افزار خاصی در این زمینه ندارید. از آنجا که این ابزار رایگان است ، طبیعی است که شما فرصت های بسیار خوبی ندارید. در اینجا شما همچنین باید از ابزار کند و پایدار Clone Stamp استفاده کنید.

برای انجام این کار ، روی نوار ابزار Retouch کلیک کنید و سپس Print Clone Tool را انتخاب کنید.

ترک روش برای ماندن در Patch. اندازه را تنظیم کنید و از بزرگ بودن آن اطمینان حاصل کنید ، زیرا سایر مناطق تصویر ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند. برای انتخاب نقطه شروع ، کلید “Ctrl / Cmd” را نگه دارید. سپس می توانید با کلیک روی علامت علامت آن را حذف کنید.

با استفاده از Apowersoft Online Remover Watermark Remover واترمارک را از روی عکس بردارید

Apowersoft هم ​​یک ابزار مبتنی بر مرورگر و هم یک برنامه دسکتاپ برای حذف علامت های آبی از تصاویر ارائه می دهد. این ابزار ممکن است بهترین گزینه نباشد ، زیرا مکان علامت آب را مبهم می کند ، اما به هر حال استفاده از آن آسان است.

برنامه دسکتاپ این ابزار را باز کرده و “Method” را روی “Remove watermark with AI” قرار دهید. روی مستطیل کنار کلمه “Tools” کلیک کنید.

واترمارک را از روی عکس بردارید

دور واترمارک یک مستطیل بکشید. روی «تبدیل» (نادیده گرفتن خلاقیت ها) کلیک کنید. سپس می توانید تصویر منبع را در پوشه بارگیری مشاهده کنید.

نسخه آنلاین Apowersoft دارای ویژگی مشابهی است. این ابزار در Google Chrome بهتر کار می کند و در مرورگرهای دیگر خراب می شود.

ابتدا باید تصویر مورد نظر خود را بارگذاری کنید و پس از پردازش آن ، “Method” را روی “Original” قرار دهید. البته ، شما همچنین می توانید از AI در اینجا استفاده کنید ، اما همیشه خروجی را دوست ندارید.

یک مستطیل دور واترمارک تصویر بکشید. با کشیدن دسته ها در گوشه های مستطیل می توانید آن را تغییر دهید. روی “حذف” کلیک کنید و پس از پردازش می توانید تصویر اصلی را بارگیری کنید.

نتایجی که اظهار شده

ابزارهای مختلفی برای حذف واترمارک از تصاویر موجود است ، اما برای بهترین نتایج بهتر است از Photoshop یا GIMP استفاده کنید. هر دو نرم افزار می توانند به سرعت و به راحتی علامت روی تصاویر شما را حذف کنند.

معرفی 5 روش ساده برای حذف واترمارک از تصاویر اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.