منو سایت

 • خانه
 • در اینجا یک راه ساده برای خاموش و روشن کردن Windows Remote Desktop آمده است

در اینجا یک راه ساده برای خاموش و روشن کردن Windows Remote Desktop آمده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

احتمالاً در اینترنت موارد زیادی در مورد خاموش و روشن کردن کامپیوتر از راه دور مشاهده کرده اید. با این حال ، اکثر این مطالب به وضعیتی که شما در آن یک شبکه کامپیوتری را مدیریت می کنید ، پرداخته اند. دیگران داستان را به صورت پیچیده بیان می کنند. در این مقاله ، ما از این دو مورد اجتناب می کنیم و آنچه را که باید برای خاموش و روشن کردن کامپیوتر از راه دور انجام دهید به شما ارائه می دهیم.

جادوی Wagi-on-LAN

روشن کردن رایانه از راه دور نیازی به جادو ندارد! این امر به لطف استاندارد شبکه Wake-on-LAN امکان پذیر است. این استاندارد توسط اکثر اتصالات اترنت پشتیبانی می شود. پس از فعال شدن ، Wake-on-LAN به رایانه یا حتی تلفن هوشمند شما اجازه می دهد تا یک بسته جادویی (معادل سیگنال روشن) به رایانه ای در همان شبکه داخلی ارسال کند.

1. کامپیوتر را راه اندازی و راه اندازی کنید

درست است که اکثر آداپتورهای اترنت امروزه از Wake-on-LAN پشتیبانی می کنند ، اما اکثر آنها این گزینه را به طور پیش فرض اجازه نمی دهند. برای اینکه رایانه شما هنگام دریافت این بسته این کار را انجام دهد ، باید این ویژگی را در دو منوی کمتر مرتبط به هم فعال کنید:

 • در منوی BIOS / UEFI در رایانه خود
 • در تنظیمات آداپتور شبکه خود در محیط Windows 10

متأسفانه ، ما نمی توانیم راه حل های خاصی را برای فعال کردن Wake-on-LAN در منوی BIOS / UEFI در همه رایانه های اینجا ارائه دهیم. دلیل این امر این است که محل قرارگیری این گزینه در مادربردهای مختلف متفاوت است. بنابراین ، بهتر است به بروشور یا وب سایت سازنده مادربرد خود مراجعه کنید. این گزینه معمولاً در برگه های Network یا Power قرار دارد.

پس از فعال کردن Wake-on-LAN در BIOS / UEFI در مادربرد خود ، اکنون باید به وسط ویندوز بروید و Device Manager را باز کنید. اگر از Windows 10 استفاده می کنید ، می توانید کلیدهای “Windows + X” را فشار داده و سپس از منوی ظاهر شده Device Manager را اجرا کنید. همچنین می توانید با رفتن به منوی Start و جستجوی Device Manager این گزینه را پیدا کنید.

 1. برگه Network Adapters را گسترش دهید و سپس روی آداپتور شبکه خود دوبار کلیک کنید (یا روی آن راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید). به برگه “Advanced” بروید و در بخش “Properties” ، گزینه “Wake up by magic pack” را جستجو کرده و سپس آن را فعال کنید.کامپیوتر را از راه دور خاموش و روشن کنید
 2. سپس ، در حالی که در پنجره Properties آداپتور شبکه خود هستید ، به برگه Power Management بروید. در اینجا باید مطمئن شوید که “اجازه دهید این دستگاه رایانه شما را بیدار کند” و “Allow only a magic pack to wake your computer” فعال شده اند.کامپیوتر را از راه دور خاموش و روشن کنید
 3. در نهایت ، برای روشن کردن رایانه از راه دور ، به آدرس IP آن نیز نیاز دارید. اگر آدرس IP این رایانه را نمی دانید ، باید با فشار دادن “Windows + R” خط فرمان را وارد کنید ، “cmd” را تایپ کرده و سپس “Enter” را فشار دهید. در اینجا باید کلمه “ipconfig” را بدون نقل قول وارد کنید و سپس “Enter” را برای اجرای دستور فشار دهید. آدرس IP شما در جلوی “آدرس IPv4” ذکر شده است.کامپیوتر را از راه دور خاموش و روشن کنید

2. ایجاد WakeMeOnLan

همانطور که در زیر مشاهده خواهید کرد ، ابزارهای پیش فرض ویندوز برای ایجاد میانبر دسکتاپ برای خاموش کردن رایانه دیگر از راه دور کافی خواهد بود. در هر صورت ، برای روشن کردن رایانه از راه دور ، به راهی نیاز دارید که بسته جادویی را به رایانه مورد نظر ارسال کنید. راه حل های مخابراتی زیادی وجود دارد که می تواند کامپیوتر شما را از این طریق روشن کند.

این مقاله را نیز بخوانید: با نحوه خاموش کردن تلفن Android آشنا شوید

در این مقاله ، ما نمی خواهیم کنترل کاملی از راه دور بر کامپیوتر خود داشته باشیم. در اینجا ما فقط می خواهیم به حافظه ذخیره سازی دسترسی پیدا کنیم. یک راه آسان برای انجام این کار استفاده از ابزار رایگان NirSoft WakeMeOnLan است.

 1. نرم افزار WakeMeOnLan را از وب سایت رسمی خود بارگیری کنید.
 2. این ابزار قابل حمل کار می کند ، بنابراین نیازی به نصب آن ندارید. البته در هر صورت به صورت فایل زیپ بارگیری می شود. برای استفاده از WakeMeOnLan ، باید یک پوشه در رایانه خود برای آن ایجاد کنید و سپس محتویات فایل zip را در آن پوشه استخراج کنید.

اکنون همه چیز برای ایجاد یک میانبر برای روشن و خاموش کردن کامپیوتر از راه دور آماده است.

3. میانبرهای روشن / خاموش ایجاد کنید

ابزار WakeMeOnLan دارای رابط کاربری گرافیکی است ، اما همچنین به شما امکان می دهد از دستورات خطی استفاده کنید. در این مقاله ، ما سعی می کنیم از این ویژگی برای قرار دادن WakeMeOnLan در پشت یک میانبر استفاده کنیم و بنابراین رایانه را از راه دور روشن یا خاموش کنیم.

 1. روی یک فضای خالی روی میز کار راست کلیک کرده و سپس از منوی ظاهر شده New> Shortcut را انتخاب کنید.
 2. سپس در قسمت زیر “محل اقلام را وارد کنید” باید آدرسی را که فایل اجرایی WakeMeOnLan در آن قرار دارد وارد کنید. البته ، به عنوان یک گزینه جایگزین ، می توانید روی دکمه “Browse” راست کلیک کرده و سپس به صورت دستی در پنجره ظاهر شده مسیر دسترسی به WakeMeOnLan را پیدا کنید. اکنون باید پس از نام فایل اجرایی ، یک فاصله وارد کنید (یکبار فاصله را فشار دهید) و سپس “wake YOUR_REMOTE_PC’s_IP /” را بدون نقل قول وارد کنید. در اینجا باید آدرس “YOUR_REMOTE_PC’s_IP” را با آدرس IP رایانه از راه دور خود جایگزین کنید.کامپیوتر را از راه دور خاموش و روشن کنید
 3. نام مناسب برای میانبر جدید خود را وارد کنید. ما از “BlackBox_ON” در اینجا استفاده می کنیم زیرا “BlackBox” نام رایانه راه دور ما است. در نهایت ، با کلیک روی “پایان” ، میانبر شما آماده استفاده است.
 4. اکنون باید نماد دیگری مانند تصویر بالا ایجاد کنید. برای این منظور ، به جای استفاده از ابزارهای شخص ثالث ، می توانید از دستور خاموش کردن داخلی در خود ویندوز استفاده کنید. بنابراین به جای وارد کردن مسیر فایل اجرایی ، باید “shutdown / s / m \ REMOTE_PC’s_NAME” را بدون نقل قول وارد کنید. در اینجا باید نام رایانه از راه دور خود را به جای “REMOTE_PC’s_NAME” وارد کنید.کامپیوتر را از راه دور خاموش و روشن کنید
 5. نام مناسب این میانبر را نیز وارد کنید. در اینجا ما از “BlackBox_OFF” استفاده می کنیم. در نهایت ، می توانید یک میانبر خاموش شدن از راه دور با کلیک روی پایان ایجاد کنید.

میانبرهای روشن / خاموش راه دور شما اکنون آماده است.

نتایجی که اظهار شده

ما سعی کرده ایم نحوه روشن و خاموش کردن کامپیوتر از راه دور را به شما آموزش دهیم. به این ترتیب دیگر مجبور نیستید از راه حل های پیچیده استفاده کنید یا برای روشن کردن آن به رایانه دیگر خود بروید و سپس دکمه روشن / خاموش را فشار دهید. در عوض ، می توانید یک میانبر برای اتصال رایانه دیگری به رایانه ای که در حال حاضر از آن استفاده می کنید ، شروع کنید. سپس می توانید فایل منیجر خود را باز کرده و سپس به پوشه مشترک رایانه راه دور خود رفته ، فایل ها را از آنجا کپی کرده یا در آنجا کپی کنید.کامپیوتر را از راه دور خاموش و روشن کنید

در نهایت ، می توانید روی میانبر دوبار کلیک کنید تا رایانه از راه دور پس از پایان کار خاموش شود. حالا دیگر بهانه ای برای بلند شدن از صندلی از دست داده اید!

معرفی یک روش ساده برای خاموش و روشن کردن رایانه از راه دور در ویندوز برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.