• خانه
  • اخبار
  • درایوری که نوید حفاری سریع‌تر اتریوم برای پردازنده‌های گرافیکی Nvidia را می‌دهد پر از ویروس است

درایوری که نوید حفاری سریع‌تر اتریوم برای پردازنده‌های گرافیکی Nvidia را می‌دهد پر از ویروس است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درایوری که نوید حفاری سریع‌تر اتریوم برای پردازنده‌های گرافیکی Nvidia را می‌دهد پر از ویروس است


EVGA RTX 3060، در مقابل نوعی آرایه لانه زنبوری با فناوری پیشرفته ژست گرفته است.

بزرگنمایی / EVGA RTX 3060، در مقابل نوعی آرایه لانه زنبوری با فناوری پیشرفته ژست گرفته است. (اعتبار: EVGA / Nvidia)

هر دو انویدیا و AMD تغییراتی را در پردازنده‌های گرافیکی بازی خود ایجاد کرده‌اند تا جذابیت کمتری برای جستجوگران ارزهای دیجیتال داشته باشند، از جمله راه‌اندازی مدل‌های گرافیکی خاص حفاری و ایجاد پردازنده‌های گرافیکی سطح پایه با مشخصاتی که برای حفاری به اندازه کافی خوب نیستند. یکی از مهم‌ترین تغییرات در اواسط سال 2021 رخ داد، زمانی که انویدیا نسخه‌های Lite Hash Rate (LHR) پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 3000 خود را منتشر کرد، که بهره‌وری آن‌ها را هنگام حفاری اتریوم یا سکه‌های مشابه به نصف کاهش داد، اما بر عملکرد بازی آنها تأثیری نداشت.

از آن زمان به بعد، حفاران ارزهای رمزپایه سعی کردند محدودیت‌های LHR را به روش‌های مختلفی دور بزنند، از جمله استفاده از درایورهایی غیر از LHR که انویدیا به بیرون درز کرده بود (اوه!) و انتقال BIOS از کارت‌های سری 3090 به کارت‌های سری 3080 برای افزایش حد هش محدودیت. در اوایل این هفته، هکری به نام سرگئی “Nvidia RTX LHR v2 Unlocker” را منتشر کرد که قول داده بود با استفاده از ترکیبی از به‌روزرسانی‌های بایوس و درایورهای اصلاح‌شده، محدودیت‌های سرعت هش را در اکثر کارت‌های Nvidia حذف کند.

با کمال تعجب هیچ کس، درایورهای شماتیک با وعده عملکرد بیش از حد خوب و واقعی پر از ویروس بودند. یک گزارش گسترده نشان می‌دهد که بسته نرم‌افزاری سیاست‌های Windows Powershell را تغییر می‌دهد، فایل‌های جدید را در فهرست‌های راهنمای سیستم حذف می‌کند و ایجاد می‌کند و باعث استفاده غیرعادی از CPU، از جمله موارد دیگر می‌شود.

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات