• خانه
  • اخبار
  • درایورهای گرافیکی AMD برخی از پردازنده های Ryzen را بدون درخواست اورکلاک می کنند

درایورهای گرافیکی AMD برخی از پردازنده های Ryzen را بدون درخواست اورکلاک می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درایورهای گرافیکی AMD برخی از پردازنده های Ryzen را بدون درخواست اورکلاک می کنند


تصویر تبلیغاتی تراشه Ryzen

افزایش (اعتبار: AMD)

در ماه سپتامبر، AMD پشتیبانی از اورکلاک کردن ساده CPU را به درایورهای گرافیک خود اضافه کرد. اگر یک پردازنده سری Ryzen 5000 دارید و می خواهید از عملکرد کمی بیشتر بهره ببرید، این ویژگی اورکلاک خودکار می تواند شما را از دانلود برنامه پیچیده تر Ryzen Master نجات دهد و اورکلاک به اندازه کافی محافظه کارانه خواهد بود تا از بی ثباتی سیستم یا موارد دیگر جلوگیری کند. چالش ها و مسائل.

مشکل برخی از کاربران این است که این ویژگی برای اورکلاک خودکار تبدیل شده است هم خودکار – یعنی تنظیمات اورکلاک سیستم را تغییر می دهد، خواه کاربران آن را بخواهند یا نه.

یکی از سخنگویان AMD به Tom’s Hardware گفت که “یک مشکل در بسته نرم افزاری AMD” باعث شده است که این ویژگی “تنظیم برخی تنظیمات پردازنده AMD برای برخی از کاربران” را آغاز کند. از آنجا که اورکلاک CPU در واقع تنظیمات بایوس سیستم شما را تغییر می دهد، به این معنی است که می تواند تنظیمات اورکلاک را که کاربران خودشان تغییر داده اند تغییر دهد و در جایی که قبلا اورکلاک نشده است، اورکلاک را اعمال کند. این بیت دوم می تواند به ویژه مشکل ساز باشد، زیرا پردازنده های اورکلاک معمولاً ضمانت AMD را باطل می کنند، حتی در صورت استفاده از ابزارهای ارائه شده توسط AMD مانند Ryzen Master یا استفاده از ویژگی های تبلیغ شده توسط AMD مانند Precision Boost Overdrive (اگرچه، به طور حکایتی، این سیاست به طور مداوم اعمال نمی شود) .

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات