منو سایت

  • خانه
  • دختر 9 ساله با باز کردن قفل آیفون پدرش جان خانواده اش را نجات داد

دختر 9 ساله با باز کردن قفل آیفون پدرش جان خانواده اش را نجات داد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

یک دختر 9 ساله باهوش از براکتون ماساچوست با استفاده از چهره ناخودآگاه خود قفل آیفون پدرش را باز کرد و خانواده اش را از مرگ حتمی نجات داد. خانواده جین باربوسا بر اثر مسمومیت با مونوکسید کربن در آستانه مرگ بودند.

جیلین آیفون پدرش را گرفت تا کمک بخواهد. اما به دلیل قفل بودن تلفن نتوانست تماس بگیرد. بنابراین آیفون را جلوی صورت پدرش گذاشت و قفل آن را باز کرد. اگرچه پدر جیلین در آن زمان بیهوش بود. اما سیستم فیسبوک آیدی به دختر کوچک اجازه داد قفل آیفون پدرش را باز کند و با اورژانس تماس بگیرد و کمک بگیرد. پس از ورود به محل، بخش اورژانس متوجه شد که مقدار مونوکسید کربن در خانه تولید شده توسط ژنراتور بیش از 1000 واحد در میلیون (ppm) است. این مقدار مونوکسید کربن به طور بالقوه کشنده در نظر گرفته می شود.

مادر جیلین در بیمارستان از خواب بیدار شد و متوجه شد که دخترش جان او را نجات داده است.او تایید کرد که زندگی خود را مدیون دخترش است. مادر جیلین گفت: “اگر او در خانه نبود.” من الان اینجا نبودم او بسیار باهوش بود. دانش آموز کلاس چهارم هنگام خواب; با صدای درخواست کمک پدرش از خواب بیدار شد. او شاهد غش همسرش بود و بلافاصله از هوش رفت. پنج عضو خانواده از جمله خواهر 7 ساله جیلین به بیمارستان منتقل شدند و همه بهبود یافتند.

معلوم شد که پدر جیلین خوشبختانه گزینه “نیاز به توجه برای Face ID” را غیرفعال کرده است. این به دختر کوچک اجازه داد تا قفل آیفون خود را باز کند، حتی اگر پدرش چشمانش را بسته بود و به صفحه نمایش نگاه نمی کرد. بعید است که جیلین از چنین ویژگی آگاه باشد. حتی در صورت اطلاع از این مشکل، مراجعه به تنظیمات فیسبوک آیدی مستلزم وارد کردن رمز عبور است.

خوشبختانه پدر جیلین گزینه Face Attention Requirement را خاموش کرد

ژنراتور فاقد فناوری بسیار پیشرفته است. سرویس ملی هواشناسی اعلام کرد که ژنراتورها نباید در فاصله 20 فوتی درها، پنجره ها یا دریچه ها استفاده شوند. استفاده از سنسور مونوکسید کربن نیز توصیه می شود.

نوشته یک دختر 9 ساله با باز کردن قفل آیفون پدرش برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه، زندگی خانوادگی او را نجات داد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.