• خانه
  • اخبار
  • دایره المعارفی از زمین شناسی که کمتر مرجع است تا سفر

دایره المعارفی از زمین شناسی که کمتر مرجع است تا سفر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دایره المعارفی از زمین شناسی که کمتر مرجع است تا سفر


تصویری از کریستال های بنفش در داخل یک پوسته سنگ خاکستری.

بزرگنمایی / آمتیست می تواند استعاره خوبی برای زمین شناسی به طور کلی باشد. (اعتبار: گتی ایماژ)

برای بیگانگان، زمین شناسی ممکن است مانند سنگ خسته کننده به نظر برسد، با واژگانی به همان اندازه مبهم، اما برای بیگانگان، منبع نامحدود شگفتی است. نویسندگان مختلف از ابزارهای مختلف برای شکستن نمای بیرونی کسل کننده زمین شناسی استفاده کرده اند تا به غیر زمین شناسان شگفتی های درخشان درون را نشان دهند: رابرت هازن از رنگ استفاده می کند. یان زالاسویچ از سنگریزه استفاده می کند. و ریچارد فورتی برای مثال از سفرهای ریلی استفاده کردند.

Marcia Björnerud از کلمات برای باز کردن رمز و رازهای زمین شناسی استفاده می کند، همانطور که یک بازی ویدیویی می تواند از سنگ های قیمتی برای باز کردن سطح جدیدی از اکتشاف استفاده کند. کتاب جدید او مجموعه‌ای از فصل‌های کوچک است که برای غوطه‌ور شدن و بیرون رفتن مناسب است و بدون ترتیب خاصی خوانده می‌شود. ژئوپدیا به عنوان یک دایره المعارف ساختار یافته است تا جایی که موضوعات آن بر اساس حروف الفبا مرتب شده است، اما برای لذت نوشته شده است، نه فقط اشاره به حقایق.

Björnerud حتی زمانی که فضاهای زمان و مکان را ارائه می دهد، نور را برای خواندن حفظ می کند، و هر “ظروف” زمین شناسی را با تعقیب نشانگرهایی به سوابق دیگری که ممکن است مرتبط باشند، هر چند مماس، دنبال می کند. به عنوان مثال، پس از آمتیست، کیمبرلیت، سنگ معدن الماس و پدوژنز، فرآیندی که در آن خاک ساخته می شود، ارائه می دهد.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات