منو سایت

  • خانه
  • دانشمندان یک ربات کوچک ساخته اند که می تواند به طور خودکار انسولین را به بدن تزریق کند

دانشمندان یک ربات کوچک ساخته اند که می تواند به طور خودکار انسولین را به بدن تزریق کند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

تزریق انسولین یکی از روشهای کنترل دیابت در مبتلایان به این بیماری به ویژه نوع 1 است. احتمالاً روند تزریق چندین بار در روز انجام می شود و گاهی اوقات می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد. علاوه بر این ، باید توجه داشت که تزریق انسولین تا حدودی دردناک است. اما اکنون به نظر می رسد که محققان ایتالیایی راهی برای مبارزه با دیابت پیدا کرده اند.

محققان مدرسه تحقیقات پیشرفته Sant’Anna یک ربات ساخته اند که در معده بیمار زندگی می کند. این سیستم از 2 قسمت مختلف تشکیل شده است. قسمت اول یک دستگاه تزریق انسولین داخلی است که با جراحی به بدن بیمار وارد می شود و قسمت دیگر یک کپسول مغناطیسی است که با مایع انسولین پر شده است.

بنابراین ، بیماران در صورت نیاز به دریافت دوز انسولین باید قرص خاصی را ببلعند و سپس حرکت قرص در دستگاه گوارش بیمار شروع می شود. انژکتور از آهنرباهای خود برای چرخاندن کپسول و موقعیت آن استفاده می کند.

سپس کپسول با یک سوزن جمع شونده سوراخ شده و با انسولین پر می شود. سپس کپسول روند آزادسازی انسولین را در دستگاه گوارش آغاز می کند. تا زمانی که کپسول کاملاً خالی شده و در نهایت از بدن خارج شود.

این سیستم به قابلیت شارژ بی سیم متکی است. پدیده ای که به معنی مداخله کمتر و کاهش هزینه های نگهداری است. قرار دادن یک عنصر خارجی در داخل بدن می تواند کمی ترسناک به نظر برسد. اما مطمئناً بسیاری از بیماران دیابتی به این واقعیت اذعان دارند که این راهی نسبتاً ناخوشایند برای دریافت انسولین است.

دانشمندان موفق به ایجاد یک ربات کوچک با قابلیت تزریق خودکار انسولین به بدن شده اند که اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.