• خانه
  • اخبار
  • دانشمندان کلید رمزگذاری متن جادوگر شهر اوز را در مولکول های پلاستیکی پنهان کردند

دانشمندان کلید رمزگذاری متن جادوگر شهر اوز را در مولکول های پلاستیکی پنهان کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشمندان کلید رمزگذاری متن جادوگر شهر اوز را در مولکول های پلاستیکی پنهان کردند


دانشمندان کلید رمزگذاری متن جادوگر شهر اوز را در مولکول های پلاستیکی پنهان کردندجادوگر شهر از در پلیمرها.”>

بزرگنمایی / دانشمندان دانشگاه تگزاس در آستین کلید رمزگشایی متن را رمزگذاری کردند جادوگر شهر از در پلیمرها (اعتبار: SD Dahlhauser و همکاران، 2022)

دانشمندان دانشگاه تگزاس در آستین نامه ای به همکاران خود در ماساچوست با یک پیام مخفی ارسال کردند: یک کلید رمزگذاری برای باز کردن قفل یک فایل متنی از رمان کلاسیک ال. فرانک باوم. جادوگر فوقالعادهی شهر اوز. پیچ و تاب: کلید رمزگذاری در یک جوهر مخصوص با پوشش پلیمری پنهان شده بود. آنها کار خود را در مقاله اخیر منتشر شده در مجله ACS Central Science شرح دادند.

وقتی صحبت از ابزارهای جایگزین ذخیره سازی و بازیابی داده می شود، هدف این است که داده ها را در کمترین فضای ممکن در قالبی بادوام و قابل خواندن ذخیره کنید. در بین پلیمرها، DNA از دیرباز در این زمینه پیشرو بوده است. همانطور که قبلاً گزارش کردیم، DNA دارای چهار بلوک ساختمانی شیمیایی است – آدنین (A)، تیمین (T)، گوانین (G) و سیتوزین (C) – که نشان دهنده یک نوع کد است. اطلاعات را می توان با تبدیل داده ها از کد باینری به کد پایه 4 و اختصاص یکی از چهار حرف در DNA ذخیره کرد. یک گرم DNA می تواند نشان دهنده 1 میلیارد ترابایت (1 زتابایت) داده باشد. و داده های ذخیره شده را می توان برای دوره های طولانی – دهه ها یا حتی قرن ها ذخیره کرد.

در سال‌های اخیر، برخی پیچش‌های اختراعی در روش اصلی ذخیره‌سازی DNA صورت گرفته است. به عنوان مثال، در سال 2019، دانشمندان با موفقیت یک نسخه پرینت سه بعدی از اسم حیوان دست اموز استانفورد – یک مدل آزمایشی رایج در گرافیک کامپیوتری سه بعدی – ایجاد کردند که دستورالعمل های چاپ را برای بازتولید خرگوش ذخیره می کرد. این خرگوش حاوی حدود 100 کیلوبایت داده است که به لطف افزودن نانوذرات حاوی DNA به پلاستیک مورد استفاده برای چاپ سه بعدی آن است. و دانشمندان دانشگاه واشنگتن اخیراً اشعار K-Pop را با استفاده از “ماشین تایپ DNA” مستقیماً روی سلول های زنده ضبط کردند.

خواندن 9 پاراگراف باقی مانده | نظرات