• خانه
  • اخبار
  • دانشمندان ناسا می گویند که تصاویر تلسکوپ وب تقریباً اشک آنها را درآورد

دانشمندان ناسا می گویند که تصاویر تلسکوپ وب تقریباً اشک آنها را درآورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشمندان ناسا می گویند که تصاویر تلسکوپ وب تقریباً اشک آنها را درآورد


تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا برای آزمایش خلاء در 20 ژوئن 2017 در اتاقک تاریخی A مرکز فضایی جانسون قرار گرفت.

بزرگنمایی / تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا برای آزمایش خلاء در 20 ژوئن 2017 در سالن تاریخی A مرکز فضایی جانسون قرار گرفت (اعتبار: ناسا)

شش ماه از پرتاب تلسکوپ فضایی جیمز وب توسط یک موشک اروپایی به مدار می گذرد. از آن زمان، این تلسکوپ فوق پیشرفته با موفقیت سپر خورشیدی گسترده خود را مستقر کرده، ابزار علمی خود را پرتاب کرده و به نقطه رصدی در صدها هزار کیلومتری زمین رسیده است.

این دوره از بند انگشت های سفید در فضا به دنبال نزدیک به دو دهه تلاش برای طراحی، ساخت و آزمایش تلسکوپ زمین قبل از پرتاب آن در کریسمس 2021 بود. اما اکنون همه این تلاش ها در آینه دید عقب و تلاش های عظیم وب 6 قطری است. آینه 5 متری به بیرون نگاه می کند و داده ها و تصاویر علمی را جمع آوری می کند. این بزرگترین و قدرتمندترین تلسکوپی است که بشر تا به حال در فضا قرار داده است و در حال حاضر بینش های جدیدی را در مورد فضای ما آشکار می کند.

توماس زوربوخن، سرپرست برنامه‌های علمی ناسا، در جریان یک کنفرانس خبری در روز چهارشنبه گفت: «تصاویر اکنون در حال گرفتن هستند». “در حال حاضر برخی از علوم شگفت انگیز در جعبه وجود دارد، و برخی دیگر هنوز هم با پیشروی ما برداشت خواهند شد. ما در میانه جمع آوری داده های تاریخی هستیم.”

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات