• خانه
  • اخبار
  • دانشمندان علوم مدنی در حال کمک به کشف بیش از 1000 سیارک جدید هستند

دانشمندان علوم مدنی در حال کمک به کشف بیش از 1000 سیارک جدید هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشمندان علوم مدنی در حال کمک به کشف بیش از 1000 سیارک جدید هستند


این موزاییک شامل 16 مجموعه داده مختلف از تلسکوپ فضایی هابل ناسا / ESA است که به عنوان بخشی از یک پروژه تحقیقاتی برای شهروندان سیارک شکارچی مورد مطالعه قرار گرفت.  به هر یک از این مجموعه داده ها یک رنگ بر اساس توالی زمانی نوردهی ها اختصاص داده شد.  رنگ‌های آبی نشان‌دهنده اولین نوردهی است که در آن سیارک گرفته می‌شود و رنگ‌های قرمز نشان‌دهنده آخرین نوردهی است.

بزرگنمایی / این موزاییک شامل 16 مجموعه داده مختلف از تلسکوپ فضایی هابل ناسا / ESA است که به عنوان بخشی از یک پروژه تحقیقاتی برای شهروندان سیارک شکارچی مورد مطالعه قرار گرفت. به هر یک از این مجموعه داده ها یک رنگ بر اساس توالی زمانی نوردهی ها اختصاص داده شد. رنگ‌های آبی نشان‌دهنده اولین نوردهی است که در آن سیارک گرفته می‌شود و رنگ‌های قرمز نشان‌دهنده آخرین نوردهی است. (اعتبار: ESA / هابل و ناسا، S. Kruk (ESA / ESTEC)، تیم شهروندی شکارچی سیارک هابل، M. زمانی (ESA / هابل))

در روز جهانی سیارک ۲۰۱۹، گروهی از مؤسسات تحقیقاتی برنامه‌ای را اجرا کردند که می‌تواند تأثیر عمیقی بر دانش ما از اجرام کوچک داشته باشد. پروژه شکارچی سیارک هابل با استفاده از یادگیری علوم غیرنظامی به الگوریتم یادگیری ماشینی، بیش از 1000 سیارک جدید را شناسایی کرده است. این یافته ها می تواند به دانشمندان کمک کند تا حلقه اجرام آسمانی را که عمدتاً بین مریخ و مشتری پرواز می کنند، درک کنند.

Asteroid Hunter یک تلاش مشترک بین گروه‌های مختلف، از جمله مرکز علم و فناوری اروپا، مرکز داده‌های علمی مرکز نجوم فضایی اروپا، پلتفرم علمی Zooniverse Citizens و Google است.

در سال 2019، محققان فراخوانی برای دانشمندان غیرنظامی ارسال کردند تا در یک تلاش متمرکز بر جمعیت همکاری کنند. از طریق پلت فرم Zooniverse، 11400 نفر از مردم از سرتاسر جهان آثار سیارکی را در 37000 تصویر ترکیبی که توسط تلسکوپ فضایی هابل بین سال‌های 2002 تا 2021 گرفته شده بود شناسایی کردند. دانشمندان علوم مدنی این تصاویر را به مدت یک سال بررسی کردند و بیش از 1000 اثر را شناسایی کردند.

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات