• خانه
  • اخبار
  • دانشمندان با کابل های نوری در حال جاسوسی از کوه اتنا هستند

دانشمندان با کابل های نوری در حال جاسوسی از کوه اتنا هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشمندان با کابل های نوری در حال جاسوسی از کوه اتنا هستند


کابل‌های نوری مدفون در بالای کوه اتنا، فعالیت‌های آتشفشانی خوبی را ثبت می‌کنند و به طور بالقوه سیستم‌های هشدار اولیه را بهبود می‌بخشند.

بزرگنمایی / کابل‌های نوری مدفون در بالای کوه اتنا، فعالیت‌های آتشفشانی خوبی را ثبت می‌کنند و به طور بالقوه سیستم‌های هشدار اولیه را بهبود می‌بخشند. (اعتبار: MA Gutscher)

کوه اتنا با ارتفاع 11000 فوتی بالای یک میلیون نفر، یکی از دقیق ترین آتشفشان های روی زمین است. صدها حسگر در کناره‌های آن پراکنده شده‌اند و دلیل خوبی هم دارد: این آتشفشان فعال‌ترین آتشفشان در اروپا است که به‌طور دوره‌ای گدازه‌ها و فوران‌های عظیم زباله‌ها را به زمین می‌فرستد که هواپیماها را زمین‌گیر می‌کند و به طور کلی زندگی را برای کسانی که در سایه آن زندگی می‌کنند بد می‌کند.

اما اکنون دانشمندان با یک دستگاه نظارتی جدید بعید از اتنا جاسوسی می کنند: کابل های نوری، مانند کابل هایی که اینترنت را برای شما به ارمغان می آورند. محققان هفته گذشته در مجله Nature Communications نوشتند که از تکنیکی به نام نظارت صوتی توزیع شده یا DAS برای گرفتن سیگنال‌های لرزه‌ای که حسگرهای معمولی از دست داده‌اند استفاده می‌کنند. این می تواند به بهبود سیستم هشدار اولیه که مردم اطراف ایتالیا به آن اعتماد دارند کمک کند. میلیون‌ها نفر دیگر در سرتاسر جهان نیز در دست آتشفشان‌های فعال هستند که هرج‌ومرج ایجاد می‌کنند، چه بزرگ و چه کوچک.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات