منو سایت

  • خانه
  • داده های تانسور ؛ تراشه خود گوگل در سری Pixel 6

داده های تانسور ؛ تراشه خود گوگل در سری Pixel 6

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده
جزئیات تراشه تنسور ؛  تراشه خود گوگل در سری Pixel 6

گوگل امروز از پردازنده تانسور SoC ثبت شده خود رونمایی کرد. این تراشه سفارشی در گوشی های Pixel 6 و Pixel 6 Pro تعبیه شده است. گوگل اشاره کرده است که استفاده از تراشه های شرکت های دیگر (تراشه های Qualcomm Snapdragon) در مدل های قبلی ، استفاده از هوش مصنوعی در قالب یادگیری ماشین را غیرممکن می کند.

اکنون ، با طراحی پردازنده اختصاصی خود و بهینه سازی آن برای فناوری یادگیری ماشین گوگل ، سری جدید گوشی های پیکسل دارای ویژگی هایی خواهد بود که گوگل نمی تواند در هیچ یک از گوشی های دیگر تحت نام خود ارائه دهد.

به عنوان مثال ، دستگاه یادگیری ماشینی گوگل ، به اختصار TPU ، در تراشه تنسور سفارشی تعبیه شده است. این مکانیسم یادگیری قبلاً توسط Google Research برای این بخش ایجاد شده است. همه تصمیمات هنگام ساخت CPU و GPU با در نظر گرفتن عملکرد یادگیری ماشین گرفته می شود ، بنابراین سری Pixel 6 از فناوری پیشرفته محاسبه تصویر استفاده می کند.

برای کسانی که با یادگیری ماشین آشنایی ندارند ، یادگیری ماشینی توانایی انجام الگوریتم های رایانه در طول زمان از طریق آزمایش و خطای مکرر و تجزیه و تحلیل داده ها است. در واقع یادگیری ماشینی پناهگاهی در دنیای هوش مصنوعی است. تراشه تانسور با Pixel 6 کیفیت ترجمه گفتار را 18 درصد افزایش می دهد.

گوگل افزود که تراشه تنسور در Pixel 6 و Pixel 6 Pro تجربه های جدیدی مانند حالت حرکت ، تاری چهره و حالت تقویت گفتار را هنگام ضبط ویدئو در اختیار کاربران قرار می دهد.

پردازنده تنسور از هشت هسته پردازنده شامل دو هسته پرقدرت ، دو هسته نیمه قدرت و چهار هسته کم مصرف تشکیل شده است. تراشه گرافیکی تنسور که شامل 20 هسته است و قادر است بسیاری از بازی های محبوب اندرویدی را اجرا کند ، وظیفه پردازش گرافیک را نیز بر عهده دارد. تراشه تانسور گوگل از ویژگی Context Hub استفاده می کند ، که به Pixel 6 امکان می دهد ویژگی هایی مانند یادگیری ماشین و ویژگی های غوطه وری ، مانند حالت نمایش همیشه روشن و ویژگی Now Playing (که آهنگ های پخش شده در پس زمینه را تشخیص می دهد) را در حین مصرف کم ارائه دهد. باتری اجازه می دهد

جزئیات تراشه تنسور ؛  تراشه خود گوگل در سری Pixel 6

به لطف تراشه تنسور ، Google Assistant از دقیق ترین سیستم تشخیص خودکار گفتار (ASR) گوگل استفاده می کند و Google ویژگی هایی مانند زیرنویس زنده یا ضبط زنده را برای دسترسی به ASR بدون مصرف زیاد باتری ارائه می دهد.

گوگل اشاره می کند که حداکثر عملکرد CPU و GPU ممکن است جذاب به نظر برسد ، اما همیشه تأثیر واقعی عملکرد آنها را در تجربه واقعی نشان نمی دهد. به گفته گوگل ، استفاده از پردازنده و پردازنده تنسور در این سری جدید به ترتیب در مقایسه با پردازنده های Snapdragon 765G در مدل Pixel 5 ، با عملکرد 80 و 370 درصد بیشتر از مدل قبلی است. البته به صراحت می توان گفت پردازنده Snapdragon 765G را نمی توان در این زمینه یک تراشه درجه یک دانست.

جزئیات تراشه تنسور ؛  تراشه خود گوگل در سری Pixel 6

مزیت دیگر تراشه تنسور گوگل کاهش 50 درصدی در مصرف باتری زمانی است که درخواست های کاربر از Google Assistant از تراشه زبان طبیعی داخل دستگاه فهمیده شود. همچنین ، به لطف این تراشه ویژه ، هنگام نوشتن صدا ، تلفن می تواند دستور “ارسال” را به درستی بفهمد و آن را به عنوان بخشی از پیام در نظر نمی گیرد. لازم به ذکر است که سرعت ورودی صدا سه برابر بیشتر از زمان تایپ با صفحه کلید است.

شرکت تابعه Alphabet اذعان می کند که کیفیت فیلم های ضبط شده در مدل های قبلی سری Pixel پایین تر از کیفیت عکس ها است. این شرکت خاطرنشان می کند: “ما همیشه در خواب بودیم که کیفیت فیلم های سری پیکسل به کیفیت عکس ها برسد و تراشه تنسور به ما کمک کرده است تا تجربه بهتری در هر یک از بخش ها ارائه دهیم.”

گوگل اعلام کرده است که تراشه خود را متفاوت از هر SoC دیگری ساخته است. تراشه تانسور گوگل برای ارائه یک سیستم تراشه برتر (SoC) طراحی شده است که همه چیز را از یک SoC تلفن همراه انتظار دارد.

وی گفت: “ما اطمینان حاصل کرده ایم که تراشه تنسور گوگل به گونه ای طراحی شده است که سطح مناسب عملکرد ، کارآیی و امنیت را ارائه می دهد و با اندروید 12 می خواستیم یک سیستم عامل بسازیم که در سخت افزار و نرم افزار کار می کند.” پاسخگو

ارسال جزئیات تانسور ؛ تراشه سری Pixel 6 خود گوگل برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.