خطای رمزگذاری ویندوز 11 می تواند باعث از دست رفتن داده ها، کندی موقت در رایانه های جدیدتر شود

خطای رمزگذاری ویندوز 11 می تواند باعث از دست رفتن داده ها، کندی موقت در رایانه های جدیدتر شود


بزرگنمایی (اعتبار: مایکروسافت)

مایکروسافت یک مقاله پایگاه دانش منتشر کرده است که در آن به مشکل شتاب رمزگذاری در آخرین نسخه‌های ویندوز اذعان می‌کند که می‌تواند منجر به خراب شدن داده‌ها شود. این شرکت نصب به‌روزرسانی‌های امنیتی ژوئن 2022 را برای ویندوز 11 و ویندوز سرور 2022 «برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر» توصیه می‌کند، اگرچه هیچ راه‌حلی برای افرادی که قبلاً داده‌های خود را به دلیل باگ از دست داده‌اند، ارائه نشده است.

این مشکلات فقط بر رایانه‌ها و سرورهای نسبتاً جدیدی تأثیر می‌گذارد که از دستورالعمل‌های استاندارد رمزگذاری پیشرفته Vector (VAES) برای سرعت بخشیدن به عملیات رمزنگاری پشتیبانی می‌کنند. مایکروسافت می گوید سیستم های آسیب دیده از دستورالعمل های AES-XTS یا AES-GCM “در سخت افزار جدید” استفاده می کنند. دستورالعمل‌های VAES بخشی از مجموعه دستورالعمل‌های AVX-512 توسط معماری‌های Ice Lake، Tiger Lake، Rocket Lake و Alder Lake اینتل پشتیبانی می‌شوند—این‌ها برخی از پردازنده‌های نسل دهم Core را برای لپ‌تاپ‌ها و همچنین تمامی پردازنده‌های Core نسل یازدهم و دوازدهم را تامین می‌کنند. . معماری Zen 4 آینده AMD نیز از VAES پشتیبانی می‌کند، اگرچه تا زمانی که این تراشه‌ها در پاییز منتشر شوند، وصله‌ها زمان زیادی برای عرضه خواهند داشت.

مایکروسافت می گوید این مشکل زمانی ایجاد شد که «مسیرهای کد جدید» را برای پشتیبانی از دستورالعمل های رمزگذاری به روز شده در SymCrypt، کتابخانه عملکردهای رمزنگاری ویندوز، اضافه کرد. این مسیرهای کد در نسخه اولیه ویندوز 11 و ویندوز سرور 2022 اضافه شدند، بنابراین این مشکل نباید بر نسخه های قدیمی تر مانند ویندوز 10 یا ویندوز سرور 2019 تأثیر بگذارد.

خواندن 1 پاراگراف باقی مانده | نظرات