«حالت تعمیر» سامسونگ به تکنسین‌ها اجازه می‌دهد به گوشی شما نگاه کنند، نه اطلاعات شما

«حالت تعمیر» سامسونگ به تکنسین‌ها اجازه می‌دهد به گوشی شما نگاه کنند، نه اطلاعات شما


بزرگنمایی / گوشی هوشمند در حال تعمیر است. (اعتبار: گتی ایماژ / krisanapong detraphiphat)

سامسونگ یک ویژگی جدید جالب را برای افرادی که گوشی های گلکسی خود را برای تعمیر می فرستند معرفی می کند: “حالت تعمیر”. هنگامی که تلفن خود را ارسال می کنید، ممکن است بخواهید کاری برای محافظت از داده های خود انجام دهید، و ویژگی جدید راه حلی عالی به نظر می رسد. اطلاعات شما را قفل می کند اما گوشی شما را قفل نمی کند.

کار با داده ها در طول فرآیند تعمیر از طریق پست دشوار است. شما می توانید گوشی خود را پاک کنید، اما این یک دردسر بزرگ است. شما نمی خواهید فقط یک دستگاه کاملاً قفل شده را ارسال کنید، زیرا اگر فناوران از همه چیز قفل شده باشند نمی توانند آن را به طور کامل آزمایش کنند. در حالی که در حالت تعمیر هستید، تکنسین ها همچنان می توانند دستگاه شما را بررسی کنند و همه چیز را آزمایش کنند، اما آنها فقط برنامه های پیش فرض را با داده های خالی می بینند. هنگامی که دستگاه خود را پس می گیرید، می توانید مجدداً احراز هویت و حالت تعمیر را غیرفعال کنید و همه داده های خود را پس خواهید گرفت.

این ویژگی برای اولین بار توسط SamMobile مشاهده شد و سامسونگ تاکنون این ویژگی را تنها در یک بیانیه مطبوعاتی در کره اعلام کرده است. اولین بار در کره برای Galaxy S21 عرضه شد (S22 جدیدترین گوشی پرچمدار سامسونگ است). حالت تعمیر را می‌توان از منوی تنظیمات روشن کرد، و سامسونگ می‌گوید (از طریق Google Translate)، “شما به داده‌های شخصی خود مانند عکس‌ها، پیام‌ها و حساب‌ها دسترسی نخواهید داشت” و هر کسی که تلفن را داشته باشد “فقط” از برنامه‌های نصب شده پیش‌فرض استفاده کنید.” “حالت تعمیر را می‌توان به همین روش خارج کرد، اما باید با یک الگو، پین یا اثر انگشت احراز هویت کنید.

2 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات