• خانه
  • اخبار
  • جمعیت غیرمنتظره خرس قطبی ممکن است به گونه ای امیدوار باشد

جمعیت غیرمنتظره خرس قطبی ممکن است به گونه ای امیدوار باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
جمعیت غیرمنتظره خرس قطبی ممکن است به گونه ای امیدوار باشد


تصویر یک خرس قطبی روی یخ شناور

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Paul Souders)

دانشمندان جمعیت غیرمنتظره ای از خرس های قطبی را در گوشه جنوب شرقی گرینلند کشف کردند. این جمعیت برای زنده ماندن در زیستگاه عجیب خود – تا آنجا که به خرس های قطبی مربوط می شود – عادت های مختلفی ایجاد کرده اند و ژنوم خرس ها با بسیاری از خویشاوندان آنها کاملاً متفاوت است. بر اساس یک مطالعه جدید، علاوه بر تازگی این حیوانات، می توانند به دانشمندان در مورد چگونگی مقابله خرس های سنتی تر در گرم شدن قطب شمال کمک کنند.

چندین چیز این گروه از خرس ها را متمایز می کند. در بیشتر سال، آنها با شکار از یخی که پس از شکستن یخچال طبیعی در گرینلند به اقیانوس می افتند، زنده می مانند. یخ در آبدره هایی شناور است که این خرس ها آن را خانه می نامند. این بر خلاف سایر جمعیت های خرس های قطبی است که برای شکار به یخ دریا نیاز دارند. بر اساس گزارش صندوق جهانی حیات وحش، بین 22000 تا 31000 خرس قطبی در جهان باقی مانده است.

این تیم تحقیقاتی از داده های هفت ساله جمع آوری شده در منطقه به همراه داده های تاریخی 30 ساله استفاده می کند. برای داده‌های جدید، تیم با شکارچیان محلی تماس گرفت و از نمونه‌های بافت گرفته شده از قتل شکارچیان برای تعیین توالی ژنوم خرس‌ها استفاده کرد. آن‌ها همچنین از کار میدانی، داده‌های ماهواره‌ای – که به آنها اجازه می‌دهد شرایط یخ‌های جغرافیایی و دریایی در منطقه را مطالعه کنند – و یقه‌های ردیابی برای دریافت ایده‌ای از حرکات خرس‌ها استفاده کردند.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات