• خانه
  • اخبار
  • ثابت شده است که جهش هایی که بی ضرر در نظر گرفته می شوند دلیل این مشکلات هستند

ثابت شده است که جهش هایی که بی ضرر در نظر گرفته می شوند دلیل این مشکلات هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ثابت شده است که جهش هایی که بی ضرر در نظر گرفته می شوند دلیل این مشکلات هستند


کد ژنتیکی  توجه داشته باشید که بسیاری از اسیدهای آمینه (لایه بیرونی، خاکستری) توسط چندین مجموعه از کدهای سه پایه که دو حرف اول را به اشتراک می گذارند، کدگذاری می شوند.

بزرگنمایی / کد ژنتیکی توجه داشته باشید که بسیاری از اسیدهای آمینه (لایه بیرونی، خاکستری) توسط چندین مجموعه از کدهای سه پایه که دو حرف اول را به اشتراک می گذارند، کدگذاری می شوند. (اعتبار: ویکی پدیا)

جهش ها ماده اولیه تکامل هستند و تغییراتی را ارائه می دهند که گاهی باعث موفقیت بیشتر بدن در محیط می شود. اما انتظار می رود بیشتر جهش ها خنثی باشند و تاثیری بر تناسب اندام بدن نداشته باشند. آنها می توانند فوق العاده مفید باشند، زیرا این تغییرات تصادفی به ما کمک می کند تا روابط تکاملی را بدون نگرانی در مورد انتخاب موافق یا مخالف جهشی که بر فرکانس آن تأثیر می گذارد، ردیابی کنیم. به عنوان مثال، تمام آزمایشات ژنتیکی به شدت به ردیابی وجود این جهش های خنثی وابسته است.

اما این هفته، سندی شواهدی را ارائه کرد که نشان می‌دهد دسته مهمی از جهش‌ها آنطور که ما فکر می‌کردیم خنثی نیستند. احتیاط بزرگ این است که این مطالعه با مخمر انجام شده است، که از چند جهت یک موجود عجیب و غریب است، بنابراین باید ببینیم آیا نتایج در سایرین باقی می ماند یا خیر.

واقعا خنثی؟

یکی از دلایلی که بیشتر جهش‌ها خنثی هستند این است که به نظر نمی‌رسد اکثر DNA ما کار مفیدی انجام دهد. تنها چند درصد از ژنوم انسان شامل برخی از ژن‌هایی است که پروتئین‌ها را کد می‌کنند و تنها بخشی از DNA پروگزیمال در کنترل فعالیت این ژن‌ها نقش دارد. در خارج از این نواحی، جهش‌ها کار زیادی نمی‌کنند، یا به این دلیل که DNA در آنجا عملکردی ندارد، یا به این دلیل که عملکرد به وجود یک توالی دقیق از بازها در DNA حساس نیست.

16 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات