منو سایت

  • خانه
  • تیم کوک دلایل اعمال محدودیت های اپل بر روی iOS را توضیح داد

تیم کوک دلایل اعمال محدودیت های اپل بر روی iOS را توضیح داد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

سال‌هاست که سیستم‌عامل iOS اپل به دلیل امنیت بالا شناخته شده است. اما این امنیت به قیمت تنوع است. سیاست سختگیرانه اپل در تمام قسمت های سیستم عامل اعمال می شود و این شرکت به شدت مجوزهای نرم افزار و تراکنش های پرداخت را کنترل می کند. انجام عملیات نصب برنامه یا پرداخت بدون تایید اپل و با دور زدن سیاست های این شرکت امکان پذیر نخواهد بود. اگرچه این سیاست مزایایی دارد. اما معایبی هم دارد.

محدودیت های اعمال شده توسط اپل برای iOS بارها این غول کوپرتینویی را مجبور به مراجعه به دادگاه کرده است. بسیاری از کاربران شاکی ادعا می کنند که اپل به بسیاری از عملیات ها و برنامه ها اجازه نمی دهد. بنابراین، گوشی های هوشمند اندرویدی نسبت به همتایان iOS خود، آزادی عمل بیشتری به کاربران می دهند.

علاوه بر شکایات مصرف کنندگان، عملکرد اپل در بسیاری از کشورها دیده شده است. شکایات در حوزه های مختلف، اپل را به انحصار متهم می کند و این شرکت در برخی کشورها با جریمه های هنگفتی روبرو می شود.

با این حال اپل همچنان بر عدم رفع محدودیت ها و نظارت بر سیستم عامل iOS اصرار دارد. با این حال، چنین اصراری همیشه مورد سوال بوده است. تیم کوک؛ مدیرعامل اپل اخیرا در پاسخ به این سوال که چرا این شرکت تا این حد کنترل سیستم عامل موبایل خود را در دست گرفته است؟

پاسخ تیم کوک

تیم کوک اخیرا در پاسخ به سوالات برخی از رگولاتورها گفته است که اپل به مسائل حریم خصوصی و امنیتی توجه بیشتری خواهد کرد. وی گفت: تمرکز بر حریم خصوصی و امنیت یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در اپ استور روی آن تمرکز می کنیم. این دو اصل هستند که یک محیط بسیار قابل اعتماد برای کاربران، توسعه دهندگان و تعامل آنها با یکدیگر ایجاد می کنند. اگر کاربران بتوانند به توسعه دهندگان اعتماد کنند و برنامه ها همان چیزی هستند که ادعا می کنند. در این صورت، توسعه دهندگان به یک پایگاه کاربری عظیم برای فروش نرم افزار خود دسترسی خواهند داشت.»

کوک گفت: “این اولین مورد در لیست اولویت ما است و بقیه اولویت بعدی است.” کاری که ما انجام می دهیم این است که دلایل تصمیمات خود را توضیح دهیم و این تصمیمات کلید محرمانه بودن و امنیت هستند. خبری از سایدلود و سایر روش های مبتنی بر اینترنت در آیفون ها نیست. ما به پشتیبانی آیفون برای برنامه های بدون نظارت اجازه نمی دهیم. “این برنامه ها ممکن است در فروشگاه App لیست شده باشند و مشمول محدودیت های حریم خصوصی هستند.”

در هر صورت، اپل به حفظ حریم خصوصی و سایر مسائل اولویت خواهد داد. بنابراین، بازگشایی فروشگاه های برنامه های شخص ثالث در آینده تقریبا غیرممکن است. این رویکرد نه تنها به حفظ ملاحظات حفظ حریم خصوصی کمک می کند. این برای اپل ارزش زیادی خواهد داشت. اپل نیز از این طریق پول زیادی به دست خواهد آورد. با این حال، فضای کسب و کار برای اپل چندان آرام نیست و غول کوپرتینویی هر از گاهی در پرونده های قضایی شرکت می کند و باید به این موضوع افتخار کند.

توضیح تیم کوک درباره دلایل اپل برای اعمال محدودیت های خاص برای iOS اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.