منو سایت

  • خانه
  • تیم کوک: اپل به بازار ارزهای دیجیتال نگاه می کند

تیم کوک: اپل به بازار ارزهای دیجیتال نگاه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

انتشار فهرست مشاغل مورد نیاز اپل در اوایل سال جاری نشان داد که این شرکت مایل به ورود به بازار ارزهای دیجیتال یا حداقل حفظ ارزهای دیجیتال است. اکنون تیم کوک؛ مدیرعامل اپل این موضوع را در مصاحبه با اندرو راس سورکین در حاشیه کنفرانس آنلاین The New York Times DealBook تایید کرد.

تیم کوک اذعان کرد که اپل بر توسعه بازار ارزهای دیجیتال نظارت دارد. اما این شرکت لزوماً برنامه های فوری برای این منطقه ندارد. ما به ارزهای دیجیتال نگاه می کنیم. اما هیچ برنامه ای برای اقدام فوری در این زمینه نداریم. من نمی خواهم دارایی های نقدی شرکت را برای خرید ارزهای دیجیتال خرج کنم.

بنابراین ما روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نمی کنیم. دلیل این تصمیم این نیست که من دارایی های پولی خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نمی کنم. در عوض، من تصور می کنم که مردم سهام اپل را نمی خرند تا ارزهای دیجیتال را تجربه کنند.

بنابراین اگر مردم بخواهند این کار را انجام دهند؛ به این ترتیب آنها می توانند مستقیماً روی ارزهای دیجیتال به روش های دیگر سرمایه گذاری کنند. پس من این کار را نمی کنم. علاوه بر این، من قصد ندارم در آینده نزدیک از ارزهای دیجیتال برای محصولات خود استفاده کنم.

اپل در حال حاضر به طور رسمی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمی کند. البته لازم به ذکر است که در اوایل سال جاری، کاربران Apple Pay می توانستند با استفاده از ارزهای دیجیتال خرید کنند.

این اولین بار نیست که تیم کوک به طور ضمنی علاقه اپل به ارزهای دیجیتال را آشکار می کند. در اوایل سال 2019، جنیفر بیلی؛ معاون ارشد Apple Pay به این موضوع ابراز علاقه کرد و گفت که معتقد است ارزهای دیجیتال پتانسیل بالایی در دراز مدت دارند. اما همچنان باید منتظر بمانیم تا ببینیم این ایده در محصولات یا خدمات آینده این شرکت چگونه اعمال خواهد شد.

نوشته تیم کوک: اپل برای اولین بار در حوزه فناوری و اخبار موبایل به بازار ارزهای دیجیتال نگاه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.