• خانه
  • اخبار
  • توضیح برخی از ویژگی های عجیب و غریب پلوتون همچنان دشوار است

توضیح برخی از ویژگی های عجیب و غریب پلوتون همچنان دشوار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
توضیح برخی از ویژگی های عجیب و غریب پلوتون همچنان دشوار است


تصویری در سنگ های خاکستری روی یک سطح سیاره ای پیچیده.

بزرگنمایی / رایت مونس، مرکز شهر. توجه داشته باشید که ماهیت برآمدگی پهلوهای آن به سایر مناطق مجاور نیز کشیده شده است. (اعتبار: ناسا، دانشگاه جان هاپکینز/APL، موسسه تحقیقاتی جنوب غربی)

وقتی به ویژگی‌های دیگر اجرام در منظومه شمسی نگاه می‌کنیم، اغلب مشابه‌های آشکاری وجود دارد که بسیار نزدیک به خانه هستند. به عنوان مثال، مجموعه‌ای از برآمدگی‌های موازی پلوتو، معادل ویژگی‌های برف به نظر می‌رسند، که ما در اینجا روی زمین آن‌ها را penitentes می‌نامیم. به هر حال، بسیاری از زمین شناسی محصول فیزیک است، و اگر همان فیزیک در جای دیگری اعمال شود، می توانید انتظار ویژگی های مشابه را داشته باشید.

اما بسیاری از مواقع وجود دارد که همان فیزیک انجام ندهید اعمال می شود و این می تواند دانشمندان را وادار به خاراندن سرشان کند. یکی از این موارد هفته گذشته توصیف شد، زمانی که محققان دریافتند که همه توضیحات ساده برای اینکه چرا برخی از ویژگی‌های تشکیل شده در پلوتون واقعاً به خوبی کار نمی‌کنند.

داستان جالبی بود داداش

ویژگی مورد بحث Wright Mons نام دارد، یک زمین کمی مرتفع که به نام برادران رایت نامگذاری شده است. ویژگی مشابهی در این نزدیکی وجود دارد که Piccard Mons نام دارد و زمانی که این ویژگی ها برای اولین بار در عکس های ارسال شده توسط New Horizons مشاهده شد، دانشمندان آنها را به عنوان آتشفشان های منجمد توصیف کردند. از نظر شکل، هر دو بسیار شبیه آتشفشان های روی زمین بودند، با یک قله برجسته و یک خط دهانه در مرکز.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات