• خانه
  • اخبار
  • توانایی های ساده ریاضی حیوانات در مورد خودمان چه چیزی می تواند به ما بگوید

توانایی های ساده ریاضی حیوانات در مورد خودمان چه چیزی می تواند به ما بگوید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
توانایی های ساده ریاضی حیوانات در مورد خودمان چه چیزی می تواند به ما بگوید


توانایی های ساده ریاضی حیوانات در مورد خودمان چه چیزی می تواند به ما بگوید

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Aurich Lawson)

ما اغلب فکر می‌کنیم که توانایی‌های ریاضی منحصر به انسان است، اما در واقع دانشمندان دریافته‌اند که بسیاری از گونه‌های جانوری – از جمله شیر، شامپانزه، پرندگان، زنبورها، مورچه‌ها و ماهی‌ها – حداقل یک توانایی اولیه برای شمارش یا حس کردن اعداد دارند. ریون ها می توانند مفهوم صفر را درک کنند. و مطالعه‌ای که در آوریل منتشر شد نشان داد که هم ماهی‌های تار و هم سیکلیدها می‌توانند این «وفور» ابتدایی را به سادگی با جمع و تفریق تعداد کمی از اشیاء (از 1 تا 5) به سطح بعدی برسانند.

نتیجه گیری آخرین مطالعه، روانشناس شناختی، برایان باترورث، استاد افتخاری دانشگاه کالج لندن و نویسنده کتاب جدیدی را شگفت زده نمی کند. آیا ماهی می تواند حساب کند؟ آنچه حیوانات در مورد ذهن ریاضی منحصر به فرد ما آشکار می کنند.

باترورث به Ars گفت: “حیوانات زیادی وجود دارند که می توانند جمع آوری و کم کنند.” “زنبورها می توانند. زنبورها نیز می توانند صفر را نشان دهند. بنابراین برای من تعجب آور نیست که ماهی های تار و سیکلیدها می توانند این کار را انجام دهند.” کتاب او بررسی می کند که چگونه توانایی پردازش اطلاعات ریاضی و استخراج داده های دیجیتال از محیط برای توانایی یک حیوان برای بقا و رشد بسیار مهم است. در واقع، ممکن است درک ذاتی از ریاضیات در ابتدایی ترین سطح آن وجود داشته باشد که در زنجیره تکاملی توسط دورترین اجداد مشترک ما منتقل شده است.

28 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات