• خانه
  • اخبار
  • تلسکوپ وب در حال رسیدن به مرحله مهمی است: تمام نور آن در یک مکان است

تلسکوپ وب در حال رسیدن به مرحله مهمی است: تمام نور آن در یک مکان است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تلسکوپ وب در حال رسیدن به مرحله مهمی است: تمام نور آن در یک مکان است


تلسکوپ وب در حال رسیدن به مرحله مهمی است: تمام نور آن در یک مکان است

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: NASA / STSci)

امروز، ناسا تصویری را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد در طول راه‌اندازی تلسکوپ فضایی وب، مرحله هم‌ترازی تصویر را با موفقیت به پایان رسانده است. آینه اصلی وب از 18 بخش مجزا تشکیل شده است و در به روز رسانی امروز، همه این بخش ها به گونه ای تراز شده اند که یک ستاره به عنوان یک جسم منفرد ظاهر شود. اگرچه هنوز چند مرحله دیگر برای تمرکز لازم است، اما مسیر راه اندازی تلسکوپ کوتاه تر می شود.

بلافاصله پس از پرتاب، تمرکز بر روی باز کردن تمام قسمت‌های تلسکوپ بود که باید در یک پیکربندی فشرده نگهداری می‌شد تا در وسیله پرتاب قرار بگیرد. این فرآیند شامل تغییر جهت و گسترش آینه اولیه، پایین آوردن آینه ثانویه در محل، و کشش ضد آفتاب چند لایه است که به حفظ سخت افزار تصویربرداری سرد کمک می کند.

در کمال تعجب و خوشحالی بسیاری از مردم، همه چیز به طرز باورنکردنی آرام پیش رفت. از آن زمان، تمرکز به … خوب، تمرکز تغییر کرده است. آینه اصلی Webb از 18 آینه مجزا در یک آرایه شش ضلعی تشکیل شده است که هر کدام به صورت جداگانه قابل کار هستند. در ابتدا، زمانی که آینه برای اولین بار باز شد، 18 نقطه پراکنده روی آینه ثانویه ایجاد کردند.

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات