• خانه
  • اخبار
  • تغییرات آب و هوایی گرما را در دریاچه ها افزایش می دهد

تغییرات آب و هوایی گرما را در دریاچه ها افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تغییرات آب و هوایی گرما را در دریاچه ها افزایش می دهد


تصویر افرادی که در مقابل دریاچه کوهستانی ایستاده اند.

بزرگنمایی (اعتبار: لیلند ماسودا)

بیهوده نیست، اما وقتی نوبت به آب‌ها و تغییرات آب و هوایی می‌رسد، اقیانوس سهم شیر (دریایی) را جلب می‌کند. اما در خشکی، حدود 117 میلیون حجم کوچکتر آب نقش مهمی در محیط زیست، اجتماعی و اقتصادی ایفا می کنند. دریاچه‌ها نسبتاً کوچک هستند، اما «نسبتا» یک اصطلاح کلیدی در آنجا است – برای مثال، دریاچه‌های بزرگ آمریکای شمالی 20 درصد از آب شیرین سطح زمین را تشکیل می‌دهند. ما همچنین برای غذا، آب شیرین، حمل و نقل و موارد دیگر به آنها متکی هستیم.

تحقیقات جدید چالش های به هم پیوسته ای را که دریاچه های جهان با آن روبرو هستند شناسایی می کند. به گفته ساپنا شارما، یکی از نویسندگان این مطالعه و دانشیار دانشکده زیست شناسی دانشگاه یورک، بسیاری از تأثیرات مربوط به تغییرات آب و هوایی که این توده های آبی نسبتاً پنهان مانده اند، حتی اگر این آب ها به طور بالقوه با مجموعه وسیعی از آب ها مواجه باشند. چالش ها و مسائل. او به Ars گفت: “امیدوارم مردم درک کنند که تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر دریاچه ها چقدر گسترده است.” “اگر فقط به دریاچه نگاه کنید، ممکن است از همه تغییراتی که در آن رخ می دهد ندانید.”

برای بررسی این موضوع، شارما و همکارانش از دانشگاه های مختلف در سراسر جهان صدها مقاله علمی در مورد دریاچه ها را بررسی کردند. او گفت که این اسناد از سراسر جهان آمده است و برخی از آنها به دهه 1930 باز می گردد. شارما و همکارانش در زمینه های مختلف تخصص دارند که به آنها امکان می دهد ادبیات موجود را بررسی و ترکیب کنند.

خواندن 8 پاراگراف باقی مانده | نظرات