• خانه
  • اخبار
  • تسلا قیمت تمام خودروها را افزایش می دهد و ارزان ترین مدل 3 اکنون به 50000 دلار نزدیک می شود.

تسلا قیمت تمام خودروها را افزایش می دهد و ارزان ترین مدل 3 اکنون به 50000 دلار نزدیک می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تسلا قیمت تمام خودروها را افزایش می دهد و ارزان ترین مدل 3 اکنون به 50000 دلار نزدیک می شود.


تسلا مدل 3.

بزرگنمایی / تسلا مدل 3. (اعتبار: سالوان جورج / واشنگتن پست)

تسلا دیشب قیمت هر مدلی را که می‌فروشد افزایش داد. این اقدام تنها یک هفته پس از آن صورت می گیرد که این شرکت قیمت باتری های دوربرد خود را 1000 دلار افزایش داد. افزایش جدید به این معنی است که ارزان‌ترین تسلا، مدل 3 با دیفرانسیل عقب، اکنون 46990 دلار قبل از مالیات و هزینه‌ها قیمت دارد که جهشی 2000 دلاری است.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی توییت ها که این شرکت “فشارهای تورمی قابل توجه اخیر را بر مواد خام و لجستیک می بیند.” البته قیمت‌ها در چندین بخش از اقتصاد در حال افزایش است، اگرچه اقتصاددانان در حال بحث هستند که چه چیزی آنها را افزایش می‌دهد. برای خودروهای الکتریکی مانند تسلاس، امروز ممکن است مقصر اصلی قیمت نیکل و کبالت باشد که در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است، اگرچه تسلا نیز در ماه های اخیر عادت به افزایش قیمت داشته است.

نیکل و کبالت هر دو عناصر کلیدی در باتری‌های لیتیوم یونی هستند که معمولاً در خودروهای الکتریکی امروزی استفاده می‌شوند. نیکل به افزایش چگالی انرژی سلول کمک می کند، در حالی که کبالت ساختار میکروسکوپی را تثبیت می کند. شیمی باتری هایی که از فلزات استفاده می کنند اغلب با توجه به نسبت فلزاتی که استفاده می کنند ذکر می شود. NMC، که به معنای نیکل، منگنز و کبالت است، رایج است، در حالی که تسلاس اغلب از NCA یا نیکل-کبالت-آلومینیوم استفاده می کند. تسلا نسبت NCA خود را فاش نمی کند، اما سایر شرکت ها از مواد شیمیایی NMC با نسبت 8-1-1، 6-2-2 یا 5-3-2 استفاده می کنند.

7 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات