• خانه
  • اخبار
  • تری سراتوپ بزرگ سوراخی را در سر او ترمیم کرد

تری سراتوپ بزرگ سوراخی را در سر او ترمیم کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تری سراتوپ بزرگ سوراخی را در سر او ترمیم کرد


اسکلت کامل تری سراتوپ.

بزرگنمایی / با جان بزرگ آشنا شوید. (اعتبار: شرکت با مسئولیت محدود زوئیک)

به سختی می توان گفت کدام ویژگی تری سراتوپ چشمگیرتر است: دو شاخ بزرگ که از پیشانی او بیرون زده است، یا فرمان بزرگی که از پشت جمجمه او امتداد یافته است. در ذهن بسیاری از دیرینه شناسان، به نظر می رسد که این دو ویژگی مرتبط هستند. به نظر می رسد زخم های یافت شده در استخوان های پشت فرمان نیز نشان می دهد که حیوانات درگیر جنگ با شاخ های خود بودند، شبیه به حیوانات مدرن مانند گوزن ها – نبردهایی که به طور منظم منجر به جراحات می شود.

اما رد توضیحات جایگزین برای برخی از حفره های یافت شده در بقایای فسیل شده چرخ های فرمان دشوار است. برخی از سوراخ ها می توانند نتیجه پوسیدگی با افزایش سن یا آسیب پس از مرگ باشند. اکنون، تجزیه و تحلیل اسکلت تری سراتوپس معروف به “جان بزرگ” چندین احتمال را از بین می برد و نشان می دهد که به نظر می رسد سوراخی که در یکی از استخوان های فرمان حفر شده قبل از مرگ حیوان شروع به بهبودی کرده است.

یک سوراخ در یکی

فرمان بزرگ در پشت سر تری سراتوپ از صفحات استخوانی بزرگی ساخته شده است که به استخوان‌هایی که کارهایی را که معمولاً با جمجمه‌ها مرتبط می‌کنیم، مانند محافظت از مغز، انجام می‌دهند، ترکیب شده‌اند. آنها در گونه های اولیه این خط وجود داشتند، که شاخ های مشخصی ندارند، و بنابراین اعتقاد بر این است که در ابتدا برای اهداف نمایشی تکامل یافته اند.

7 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات