منو سایت

  • خانه
  • تراشه Exynos 2200 سامسونگ تا 30 درصد کارآمدتر از Exynos 2100 است.

تراشه Exynos 2200 سامسونگ تا 30 درصد کارآمدتر از Exynos 2100 است.

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

عرضه تراشه Exynos 2200 یک رویداد بزرگ برای گرافیک گوشی های هوشمند خواهد بود. صنعتی که تمایل دارد به جای درگیر شدن در برندهای جدید، وابستگی خود را به شرکت های GPU کاهش دهد. پردازنده گرافیکی پرچمدار سامسونگ بر اساس معماری RDNA 2 AMD ساخته خواهد شد.

این معماری در APU ها، کارت های گرافیک و به شکل اصلاح شده کنسول پلی استیشن 5 و سری ایکس باکس وان استفاده می شود.

سوال اصلی اکنون این است که معماری جدید چگونه محدودیت های توان حرارتی تراشه های موبایل را مدیریت می کند. یک مطلع با شناسه @FrontTron داده هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد عملکرد تراشه جدید سامسونگ در مقایسه با مدل فعلی Exynos 2100 بهبود یافته است.

حداکثر عملکرد تراشه جدید بین 31 تا 34 درصد و عملکرد پایدار آن 17 تا 20 درصد بهبود خواهد یافت. لازم به ذکر است که این ارقام بر اساس سخت افزار و نرم افزار نیمه نهایی محاسبه شده و احتمالاً برای محصول نهایی متفاوت خواهد بود. مقایسه عملکرد تراشه Exynos 2200 با پردازنده گرافیکی Adreno که در تراشه جدید اسنپدراگون 898 تعبیه شده است دشوار خواهد بود.

انتظار می رود تراشه جدید اگزینوس در تست بنچمارک 3DMark Wild Life از تراشه اسنپدراگون 888 پیشی بگیرد. اما هیچ داده قابل اعتمادی برای مقایسه عملکرد تراشه های اسنپدراگون 888 و اسنپدراگون 898 وجود ندارد.

پردازنده گرافیکی AMD از برخی ویژگی های منحصر به فرد مانند ردیابی پرتو پشتیبانی می کند. بنابراین، اجرای خام تمام داستان را توصیف نمی کند. فناوری ردیابی پرتو در حال حاضر در رایانه های مدرن و کنسول های بازی استاندارد است. این پدیده این امکان را برای بازی سازان فراهم کرده است تا تجربیات زیادی کسب کنند.

تراشه اگزینوس 2200 سامسونگ، تا 30 درصد کارآمدتر از اگزینوس 2100، اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.