منو سایت

  • خانه
  • تراشه Exynos 2200 سامسونگ برای ردیابی پرتو در بازی های تلفن همراه

تراشه Exynos 2200 سامسونگ برای ردیابی پرتو در بازی های تلفن همراه

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

چند سال پیش ، فناوری Ray Tracing مبتنی بر سخت افزار به GPU های رومیزی معرفی شد. این فناوری یکی از ویژگی های کنسول های نسل فعلی است و سال آینده در تلفن های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. پردازنده گرافیکی مورد استفاده در تراشه Exynos 2200 سامسونگ مبتنی بر معماری RDNA 2 AMD است و از فناوری ردیابی پرتو ، و پردازنده های گرافیکی برای لپ تاپ و دسکتاپ پشتیبانی می کند.

ردیابی پرتو یک شبیه سازی فیزیکی دقیق از نحوه برخورد نور با اجسام است. این تکنیک روشنایی و سایه های واقع گرایانه تری نسبت به روش های سنتی روشنایی ایجاد می کند. ردیابی پرتو از نظر محاسباتی گران در نظر گرفته می شود. بنابراین ، استفاده از این فناوری در بازی ها و دستیابی به عملکرد واقعی آن به پشتیبانی سخت افزاری مورد نظر بستگی دارد.

GPU همچنین از سایه زنی سرعت متغیر پشتیبانی می کند. این اجازه می دهد تا برخی از اشیاء (مانند شخصیت های بازیگر) با کیفیت بالاتری نسبت به روش های دیگر نمایش داده شوند (به عنوان مثال ، محاسبات پردازش رنگ و بافت برای پس زمینه ای با وضوح 1/4).

تکنیک ردیابی پرتو نحوه رفتار نور واقعی را شبیه سازی می کند. سایه زنی متغیر بار پردازشی کمتری را در مناطق کمتر مهم تصویر توزیع می کند

انتظار می رود پردازنده گرافیکی مورد استفاده در تراشه Exynos 2200 30 درصد سریعتر از مدل برتر فعلی مالی باشد. این باعث می شود GPU تراشه کمی قدرتمندتر از پردازنده گرافیکی Mali-G710 آینده باشد. عملکرد این پردازنده گرافیکی در نهایت بستگی به فرکانسی دارد که سامسونگ در طراحی نهایی تراشه به آن دست می یابد.

سامسونگ با افتخار اعلام می کند که تراشه Exynos 2200 این شرکت از فناوری ردیابی تابش پشتیبانی می کند

معماری RDNA 2 در کارت های گرافیک Radeon RX 6000 ، کنسول های سری PlayStation 5 و Xbox X و S (با برخی تغییرات و بهینه سازی) ، تراشه APU در رایانه بازی Steam Deck و حتی سیستم های سرگرمی تسلا S جدید و ماشین های X گرفته است.

تراشه Exynos 2200 سامسونگ قابلیت ردیابی پرتو را در بازی های تلفن همراه به ارمغان می آورد. اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.