منو سایت

  • خانه
  • تراشه 4 نانومتری M2 اپل سال آینده در دسترس خواهد بود

تراشه 4 نانومتری M2 اپل سال آینده در دسترس خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

اپل قبلاً تراشه M1 خود را طراحی کرده است تا بتواند از آن به عنوان جایگزینی برای پردازنده های اینتل در مدلهای خاصی از Mac استفاده کند. این تراشه با استفاده از فرایند TSMC 5 نانومتری تولید می شود. تراشه M1 در مجموع 16 میلیارد ترانزیستور دارد. 11.8 میلیارد ترانزیستور برای ساخت هر واحد از تراشه A14 Bionic استفاده شد. تراشه M1 از معماری ARM استفاده می کند. این معماری همچنین برای ساخت تراشه های سری A استفاده می شود که در دستگاه هایی مانند iPhone و iPad استفاده می شود.

استفاده از نسخه ای از تراشه M1 به نام M1X در برخی از دستگاه های اپل مانند MacBook Pro 2021 عملکرد آنها را افزایش می دهد. با این حال ، برخی گزارش ها نشان می دهد غول مستقر در کوپرتینو در حال توسعه جانشین تراشه M1 است که احتمالاً Apple M2 نامیده می شود. نیمه رسانا در فرایند 4 نانومتری توسط TSMC تولید می شود. استفاده از فرایند تولید پایین به این معنی است که تراشه M2 نسبت به تراشه های نسل قبلی دارای قدرت پردازشی بالاتر و بهره وری انرژی بهتری خواهد بود. به گفته مینگ چیکو ؛ به گفته تحلیلگر TF International ، این تراشه احتمالاً در اواسط سال آینده با MacBook Air جدید معرفی می شود.

تراشه های M1X و M2 احتمالاً مجهز به پردازنده 10 هسته ای خواهند بود. تراشه M1 مجهز به 4 هسته با کارایی بالا و 4 هسته با بازده انرژی بالا (از جمله در مجموع 8 هسته) است. از نظر هسته های گرافیکی ، فرض بر این است که پردازنده گرافیکی در تراشه M1X دارای 32 هسته پردازشی خواهد بود. طبق پیش بینی ها ، تعداد هسته های گرافیکی در تراشه M2 برابر تراشه M1X نخواهد بود.

تراشه M2 احتمالاً سال آینده در دسترس خواهد بود. در حال حاضر مشخص نیست که او با iPad Pro 2022 بر روی iPad چه خواهد کرد. تبلت های اپل آیپد پرو 2021 دارای تراشه M1 هستند. این تراشه حداقل یکی از قوی ترین دلایلی بود که نشان می داد چرا آیپد پرو می تواند نقش یک کامپیوتر مصرف کننده آینده را ایفا کند.

آیا اپل از تراشه M2 در آیپد ایر 2022 خود استفاده می کند؟

پیشتر در ماه آوریل ، برخی گمانه زنی ها مبنی بر آغاز تولید انبوه تراشه M2 و آغاز تحویل در ماه ژوئیه وجود داشت. همچنین شایعه شده است که اپل از تراشه M1 برای تغذیه مدلهای آینده iPad خود استفاده خواهد کرد.

غول کوپرتینویی از اظهارنظر در مورد مشخصات تراشه های M1X و M2 خودداری کرد. همچنین گوشی های جدید سری آیفون 13 در حدود 4 هفته دیگر معرفی می شوند و مجهز به تراشه A15 Bionic خواهند بود. این تراشه با استفاده از فرایند ارتقاء یافته 5 نانومتری از TSMC تولید می شود. تراشه M2 اولین پردازنده 4 نانومتری خواهد بود که سال آینده در دستگاه های اپل استفاده می شود. از طرف دیگر ، سری آیفون 14 احتمالاً از تراشه 3 نانومتری A16 Bionic استفاده می کند.

تراشه M2 اپل با معماری 4 نانومتری سال آینده عرضه می شود که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.