منو سایت

  • خانه
  • تراشه های 3 نانومتری سامسونگ به احتمال زیاد کند می شوند

تراشه های 3 نانومتری سامسونگ به احتمال زیاد کند می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

هفته گذشته اعلام شد که تولید تراشه های 3 نانومتری TSMC به تعویق افتاده است و گوشی های سری آیفون 14 به احتمال زیاد در سال 2022 با تراشه 4 نانومتری A16 Bionic به جای تراشه 3 نانومتری عرضه می شوند. در نتیجه این کندی ، بعید است که قدرت پردازشی یا بهره وری انرژی آیفون اپل در سال آینده آنطور که انتظار می رود قابل توجه باشد.

وب سایت Digitimes Asia امروز اعلام کرد که سامسونگ احتمالاً تراشه های پردازش شده 3 نانومتری خود را دیرتر از زمان برنامه ریزی شده منتشر خواهد کرد.

سامسونگ قصد دارد از ترانزیستورهای Gate-all-around یا GAA و اجزای 3 نانومتری آن به عنوان جایگزینی برای ترانزیستورهای FinFET استفاده کند. تراشه های قدیمی سامسونگ از ترانزیستورهای FinFET استفاده می کنند. بر اساس گزارشات ، غول کره ای در استفاده از فناوری های جدید با مشکل مواجه است.

ارائه فرآیند نسل بعدی با تراشه هایی که هنوز به طور کامل عملیاتی نشده اند. احتمالاً آخرین اولویت سامسونگ است. گفته می شود تراشه های 3 نانومتری GAA سامسونگ با تراشه های FinFET 3 نانومتری TSMC بی نظیر است.

علاوه بر این ، دیجی تایمز هفته گذشته اعلام کرد که ظرفیت تولید فناوری GAA 3nm سامسونگ در سال 2023 به احتمال زیاد کمتر از حد انتظار است. در نگاه اول به نظر می رسد که سامسونگ در رقابت برای فرآیندهای برتر از TSMC عقب خواهد ماند. با این حال ، TSMC نیز با تاخیرهای جدی دست و پنجه نرم می کند. اما اظهار نظر در مورد برتری یک تهیه کننده بر دیگری دشوار خواهد بود.

تراشه Snapdragon 898 با استفاده از فرایند 4 نانومتری از صنایع نیمه هادی سامسونگ مونتاژ می شود

پیش از این ، اپل به TSMC سفارش داده بود تا تراشه A16 Bionic را با استفاده از فرایند 3 نانومتری FinFET تولید کند. اما کند شدن غول تایوانی در روند 3 نانومتری احتمالاً منجر به استفاده از تراشه 4 نانومتری در مدل های آیفون در سال آینده می شود.

اپل و TSMC قبلاً با تولید قطعات 4 نانومتری از جمله تراشه M2 توافق کرده اند. جانشین تراشه M1 که Apple M2 نامیده می شود ، از معماری ARM استفاده می کند و احتمالاً توسط برخی از مدل های Mac و iPad استفاده خواهد شد.

انتظار می رود تراشه اسنپدراگون 898 پرچمدار کوالکام توسط سامسونگ تولید شود. با وجود افزایش 20 درصدی عملکرد ، انتظار می رود که تراشه از فرایند 4 نانومتری سامسونگ برای ساخت آن استفاده کند. این نیمه رسانا در اوایل سال آینده در دسترس خواهد بود و احتمالاً در نسخه آمریکایی سری Galaxy S22 سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد. انتظار می رود کوالکام مجدداً در نیمه دوم سال 2022 از TSMC دیدن کند و تراشه ارتقا یافته Snapdragon 898 Plus را با فرآیند 3 نانومتری به غول تایوانی بسپارد.

تراشه 3 نانومتری سامسونگ احتمالاً با اولین نمایش در اخبار فنی و تلفن همراه کند می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.