منو سایت

  • خانه
  • تراشه های جدید مک بوک پرو اپل احتمالاً M1 Pro و M1 Max نام خواهند داشت

تراشه های جدید مک بوک پرو اپل احتمالاً M1 Pro و M1 Max نام خواهند داشت

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

رویداد آینده Apple Unleashed امروز در حال برگزاری است و نشت اطلاعات مربوط به این رویداد اخیراً تشدید شده است. به گفته وب سایت MacRumors ، مارک گورمن ؛ خبرنگار بلومبرگ مدعی است که برنامه توسعه دهندگان نام تراشه های مورد استفاده در مدلهای 14 و 16 اینچی مک بوک پرو را ذکر کرده است و این تراشه ها M1 Pro و M1 Max نامیده می شوند. استفاده از این نامها توسط اپل برای تراشه های مدرن را نمی توان با قاطعیت گفت. اما این پدیده نشان می دهد که اپل از نام M1X یا روش نامگذاری مورد استفاده برای تراشه های سری A خود استفاده نخواهد کرد.

شایعات قبلی دو مدل پردازنده را برای مک بوک پرو آینده اپل پیشنهاد کرده بود. هر دو تراشه مجهز به 10 هسته پردازشی هستند (شامل 8 هسته با عملکرد بالا و 2 هسته با انرژی بالا). مدل رده پایین مجهز به پردازنده گرافیکی 16 هسته ای است. در حالی که مدل مدرن تر از پردازنده گرافیکی با 32 هسته پردازنده استفاده می کند. این تقریباً با مدل نامگذاری M1 Pro و M1 Max مطابقت دارد. شایعات دیگر نشان می دهد که جانشین مستقیم تراشه M1 به نام M2 در اوایل سال 2022 همزمان با معرفی مک بوک ایر جدید اپل معرفی می شود.

مارک گورمن همچنین از تغییرات مورد انتظار خود در مدلهای بازطراحی شده مک بوک پرو نام می برد. بر این اساس ، هر دو لپ تاپ از نمایشگرهای مینی LED با وضوح بالاتر استفاده خواهند کرد. این لپ تاپ ها به احتمال زیاد بار دیگر کانکتورهای محبوب مانند پورت قدرت MagSafe ، شکاف کارت SD و پورت HDMI را میزبانی می کنند. همچنین ، مدل های آینده مک بوک پرو احتمالاً تا 64 گیگابایت رم پشتیبانی می کنند و فاقد صفحه لمسی هستند.

اگر اپل از مدلهای Pro و Max برای پردازنده های رایانه ای خود استفاده نمی کند ؛ در این مورد ، چنین اقدامی تعجب آور نخواهد بود. با این حال ، اگر اپل برنامه دارد که طبق برنامه ریزی خود ، تمام تراشه های اینتل را با پردازنده های بومی خود جایگزین کند. در این مورد ، استفاده از این نامها برای درک بهتر تفاوتهای عملکردی بین مدلهای مختلف ضروری خواهد بود. اگر اپل از نامهای M1 Pro و M1 Max استفاده می کند ؛ در این مورد ، نشان می دهد که استراتژی شرکت برای تراشه های آینده خود تغییر کرده است.

تراشه های جدید مک بوک پرو اپل احتمالاً M1 Pro و M1 Max نام خواهند داشت که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.