منو سایت

  • خانه
  • تراشه سامسونگ Exynos 2200 با پردازنده های برجسته اپل و کوالکام رقابت خواهد کرد

تراشه سامسونگ Exynos 2200 با پردازنده های برجسته اپل و کوالکام رقابت خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

در هفته های آتی ، چندین تولید کننده مختلف پردازنده های نسل بعدی پیشرو خود را معرفی خواهند کرد. جالب اینجاست که این پردازنده های برجسته برای مدت مشابهی عرضه خواهند شد. طبق پیش بینی ها ، به زودی شاهد معرفی تراشه های کوالکام Snapdragon 898 ، Exynos 2200 سامسونگ و A15 Bionic اپل خواهیم بود.

تراشه Exynos 2200 تا کنون توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. از آنجا که به نظر می رسد معماری AMD RDNA بیشترین تأثیر را در بهبود عملکرد تراشه داشته است. یک گزارش قبلی از کره ادعا می کرد که پردازنده گرافیکی این تراشه با رمز Voyager شناخته می شود و شامل شش واحد کنترل (CU) و در مجموع 384 پردازنده جریان با حداکثر فرکانس 1.31 گیگاهرتز است.

این گزارش همچنین ادعا می کند که عملکرد GPU در تراشه Exynos 2200 از تراشه A14 Bionic اپل پیشی می گیرد. میانگین نرخ فریم پروژه 1080P Manhattan 3.1 برای تراشه Samsung Exynos 2200 در آزمایش پلت فرم GFXBench 170.7 فریم در ثانیه است. تراشه های رقیب ، از جمله Snapdragon 888 کوالکام و A14 Bionic اپل ، تنها می توانند حدود 120 فریم در ثانیه را اداره کنند.

علاوه بر این ، در پروژه آزمایشی Aztec Ruins ، نتیجه ای که توسط تراشه Exynos 2200 به دست آمد به طور قابل توجهی بالاتر از پردازنده A14 اپل بود. این بدان معناست که عملکرد تراشه پرچمدار سامسونگ با تراشه های A15 Bionic و Snapdragon 898 قابل مقایسه است.این یک دستاورد بزرگ برای سامسونگ است. در گذشته ، تراشه های پیشرو سامسونگ معمولاً فرسنگها از رقبای خود عقب بودند.

Verizon می خواهد پرچمداران مجهز به تراشه Exynos را در ایالات متحده ارائه دهد

بر اساس برخی گزارشات ، عملکرد استثنایی تراشه Exynos 2200 باعث شده اپراتور آمریکایی Verizon نیاز خود را به ارائه گوشی هوشمند پرچمدار سامسونگ با تراشه Exynos 2200 به جای Snapdragon 898 اعلام کند. سامسونگ معمولاً تلفن های هوشمند با تراشه Exynos را در مناطق محدودی مانند اروپا و آسیای جنوب شرقی. تلفن های هوشمند سامسونگ در بازار چین ، ایالات متحده و دیگر نقاط جهان از پردازنده های پیشرو اسنپدراگون استفاده خواهند کرد.

طبق گزارشات قبلی ، تراشه Exynos 2200 به دلیل محدودیت ظرفیت تولید ، به احتمال زیاد فقط در مناطق محدود در دسترس تجاری است. بنابراین در مورد بازارهای بزرگ تلفن های هوشمند مانند چین و ایالات متحده ، احتمالاً سامسونگ تمایل بیشتری به ارائه تلفن های همراه پیشرو خود با تراشه اسنپدراگون خواهد داشت.

اگرچه نتیجه اعلام شده برای عملکرد تراشه Exynos 2200 در حال حاضر خیره کننده به نظر می رسد. اما کسب نمره بالاتر لزوماً به معنای ارائه تجربه کاربری بهتر نیست. اگر چنین مزیت باورنکردنی را می توان با هزینه مصرف بالای باتری به دست آورد. در این صورت ، کاربران استفاده از تراشه فوق را بسیار منطقی نمی دانند.

اکنون می دانیم که تراشه Exynos 2200 با استفاده از فرایند LPP 4 نانومتری سامسونگ تولید می شود. تراشه Snapdragon 888 علی رغم قدرت پردازشی بالا ، محصولی پرانرژی است. بنابراین ، ارزیابی دقیق فزاینده عملکرد تراشه Exynos 2200 یک گام ضروری به نظر می رسد.

تراشه سامسونگ Exynos 2200 ، برای رقابت با پردازنده های برجسته اپل و کوالکام ، اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.