• خانه
  • اخبار
  • تراشه‌های لپ‌تاپ M1 کوالکام تا پایان سال 2023 برای رایانه‌های شخصی آماده می‌شوند

تراشه‌های لپ‌تاپ M1 کوالکام تا پایان سال 2023 برای رایانه‌های شخصی آماده می‌شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تراشه‌های لپ‌تاپ M1 کوالکام تا پایان سال 2023 برای رایانه‌های شخصی آماده می‌شوند


لوگوی این شرکت بر روی یک قله کوه متورم قرار گرفته است.

بزرگنمایی / گزیده ای برای Nuvia از وبلاگ این شرکت. (اعتبار: Nuvia)

کوالکام در مارس 2021 یک استارت آپ تراشه به نام Nuvia را خریداری کرد و اواخر همان سال این شرکت اعلام کرد که از استعداد و فناوری Nuvia برای ایجاد تراشه های ARM با کارایی بالا برای رقابت با طراحی پردازنده های اپل استفاده خواهد کرد. اما اگر منتظر یک کامپیوتر ویندوزی با کارایی بالا هستید که چیزی غیر از تراشه اینتل یا AMD در آن وجود دارد، هنوز هم کمی منتظر خواهید بود. کریستین آمون، مدیرعامل کوالکام، طی آخرین تماس‌های درآمدی این شرکت، اشاره کرد که تراشه‌های با کارایی بالا در «پایان سال ۲۰۲۳» در دستگاه‌های مصرف‌کننده قرار می‌گیرند.

کوالکام همچنان قصد دارد تراشه های شرکای خود را در اواخر سال 2022 آزمایش کند، چارچوب زمانی که او قبلاً به آن اشاره کرد و توانست به آن پایبند باشد. شکاف بین نمونه برداری و تولید انبوه معمولی است و به کوالکام زمان می دهد تا اشکال زدایی و بازده تراشه را بهبود بخشد و تولیدکنندگان رایانه زمان بیشتری برای طراحی و ساخت محصولات نهایی شامل تراشه ها دارند.

کوالکام Nuvia را تا حدی بر اساس کارکنان خود خریداری کرد – این شرکت توسط اعضای سابق تیم طراحی تراشه اپل تأسیس شد – و تا حدی بر اساس کارش بر روی طراحی تراشه های سرور مبتنی بر ARM. عرضه طرح‌های تراشه‌ها به بازار سال‌ها طول می‌کشد، بنابراین حتی اگر Nuvia از قبل روی تراشه‌های لپ‌تاپ‌های مصرف‌کننده کار می‌کرد، همیشه حداقل چند سال طول می‌کشد تا بتوانیم آن‌ها را به صورت بله بخریم.

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات