• خانه
  • اخبار
  • تراز آینه ای وب انجام شده است، اکنون روی ابزارها است

تراز آینه ای وب انجام شده است، اکنون روی ابزارها است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تراز آینه ای وب انجام شده است، اکنون روی ابزارها است


تصویر چند صفحه ای که ستاره های شناسایی شده توسط آشکارسازهای مختلف را نشان می دهد.

بزرگنمایی / نمای بسیار دقیق یکی از کهکشان های ماهواره ای در کهکشان راه شیری. (اعتبار: ناسا / STScI)

در اواسط ماه مارس، ناسا تصویری از تلسکوپ فضایی وب منتشر کرد که نشان می داد آینه اصلی آن به نقطه ای رسیده است که نور را به همان اندازه که فیزیک به سخت افزاری به اندازه آن اجازه می دهد، متمرکز می کند. این مرحله بحرانی بود، اما تنها یکی از پنج ابزاری بود که توسط تلسکوپ حمل می شد. روز پنجشنبه، ناسا اعلام کرد که به مرحله بعدی رسیده است: همه ابزارها اکنون به یک اندازه در تمرکز هستند.

ابزارهای وب شامل دو طیف نگار، دو دوربین تصویر و یک حسگر تنظیم دقیق است که به هدایت تلسکوپ کمک می کند. هرکدام باید به صورت جداگانه با آینه اصلی هماهنگ می شدند تا تمرکز ایجاد شود، فرآیندی که چندین هفته طول کشید. اما در حال حاضر تمرکز برای هر یک از آنها به خوبی است که فیزیک اجازه می دهد.

این حد توسط پراش تعیین می شود، فرآیندی که طی آن نور با خود تداخل می کند و هنگامی که به یک لبه یا زاویه می رسد پراکنده می شود. اگر چه در صورت کنترل کامل بر فوتون ها و انجام ترفندهای مکانیکی کوانتومی با آنها، غلبه بر محدودیت پراش ممکن است، اما در مورد تلسکوپ ها اینطور نیست. بنابراین پراش محدود بهترین چیزی است که می توانیم از یک تلسکوپ به آن امیدوار باشیم. و ناسا می گوید که کمی بهتر از آن چیزی است که ما برنامه ریزی کرده بودیم: “عملکرد اپتیکی تلسکوپ همچنان بهتر از خوش بینانه ترین پیش بینی های تیم مهندسی است.”

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات