• خانه
  • اخبار
  • تحقیقات گسترده کاهش اندکی در حجم مغز پس از COVID-19 نشان داده است

تحقیقات گسترده کاهش اندکی در حجم مغز پس از COVID-19 نشان داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تحقیقات گسترده کاهش اندکی در حجم مغز پس از COVID-19 نشان داده است


اسکن رنگی مغز

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

عفونت SARS-CoV-2 باعث ایجاد مجموعه‌ای از علائم سرگیجه‌آور خارج از دیسترس تنفسی می‌شود که بارزترین ویژگی آن است. آنها از ناراحتی روده تا لخته شدن خون تا از دست دادن بو را شامل می شوند و علائم از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است.

احتمالاً سالها طول می کشد تا بفهمیم این ویروس دقیقاً در بدن انسان چه می کند. اما این هفته اطلاعات کمی از مطالعه دقیق تصاویر مغزی بیماران مبتلا به کووید دریافت کردیم. تصاویر قبل و بعد از آلوده شدن بیماران گرفته شده است. نتایج نشان می‌دهد که برخی از نواحی مغز مرتبط با سیستم بویایی ممکن است پس از عفونت کمی کوچک شوند، اگرچه این تأثیر ناچیز و پیامدهای آن نامشخص است.

ضربه زدن به بانک زیستی

این مطالعه دیگری است که بر روی بانک زیستی بریتانیا تکیه دارد. Biobank به کاربران داوطلبان خدمات سلامت ملی بریتانیا اجازه می‌دهد تا سوابق پزشکی خود را به پروفایل‌های ژنتیکی خود پیوند دهند و منبعی از تحقیقات خطر عمده مبتنی بر جمعیت را در اختیار محققان پزشکی قرار دهند. در این مورد، یک تیم تحقیقاتی مستقر عمدتاً در بریتانیا، Biobank را برای افرادی که قبل از ابتلا به SARS-CoV-2 اسکن مغزی انجام داده‌اند، بررسی کردند.

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات