• خانه
  • اخبار
  • تجزیه و تحلیل مدفوع ماقبل تاریخ نشان می دهد که مردم استون هنج دارای انگل بودند

تجزیه و تحلیل مدفوع ماقبل تاریخ نشان می دهد که مردم استون هنج دارای انگل بودند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تجزیه و تحلیل مدفوع ماقبل تاریخ نشان می دهد که مردم استون هنج دارای انگل بودند


بنای ماقبل تاریخ استون هنج در ویلتشایر بریتانیا.  یک سکونتگاه بزرگ دوران نوسنگی معروف به دیوارهای دورتون کمتر از دو مایل دورتر است و گمان می‌رود جایی است که افرادی که مکان معروف را در آن ساختند در مرحله اصلی ساخت و ساز اردو زده‌اند.

بزرگنمایی / بنای ماقبل تاریخ استون هنج در ویلتشایر بریتانیا. یک سکونتگاه بزرگ دوران نوسنگی معروف به دیوارهای دورتون کمتر از دو مایل دورتر است و گمان می‌رود جایی است که افرادی که مکان معروف را در آن ساختند در مرحله اصلی ساخت و ساز اردو زده‌اند. (اعتبار: آدام استنفورد)

نزدیک به دو مایلی از استون هنج، یک سکونتگاه بزرگ نوسنگی به نام دیوارهای دورینگتون وجود دارد، که گمان می‌رود مکانی است که افرادی که این مکان معروف را ساخته‌اند، در مرحله اصلی ساخت‌وساز کمپ زده‌اند. بر اساس مقاله جدیدی که در مجله Parasitology منتشر شده است، باستان شناسان بریتانیایی مواد فسیل شده مدفوع جمع آوری شده در این مکان را تجزیه و تحلیل کرده و دریافته اند که حاوی تخم های کرم انگلی است. مدفوع نگهداری شده هم متعلق به سگ ها و هم به انسان هاست، که نشان می دهد مردم برای تعطیلات زمستانی سگ ها را با خود به محل آورده اند و احتمالا بقایای آن را با سگ ها تقسیم کرده اند.

پیرس میچل، یکی از نویسندگان، باستان شناس دانشگاه کمبریج، می گوید: “این اولین بار است که انگل های روده ای توسط بریتانیای نوسنگی کشف می شود و یافتن آنها در محیط استون هنج واقعاً چیزی است.” “گونه انگلی که ما پیدا می کنیم با شواهد قبلی از جشن حیوانات زمستانی در طول ساخت استون هنج مطابقت دارد.

برای باستان شناسانی که می خواهند درباره سلامت و رژیم غذایی جمعیت های گذشته بیشتر بیاموزند – و اینکه چگونه برخی از انگل ها در طول تاریخ تکاملی میکروبیوم تکامل یافته اند – نمونه های نگهداری شده از مدفوع باستانی می تواند یک معدن واقعی اطلاعات طلا باشد. به عنوان مثال، بر اساس تجزیه و تحلیل سال 2021 از یک پالئوکاکای حفظ شده که توسط معادن نمک زیرزمینی ماقبل تاریخ هالشتات-داخشتاین / سالزکامرگوت، میراث جهانی یونسکو، حفاری شده بود، معدنچیان عصر آهن در اتریش امروزی علاقه زیادی به آبجو و پنیر آبی داشتند. سایت . . . نمونه‌های مدفوع معمولاً در غارهای خشک، مناطق بیابانی، مناطق یخ زده یا تالاب‌ها (مانند باتلاق‌ها) یافت می‌شوند، جایی که خشک کردن، انجماد و فرآیندهای مشابه مواد مدفوع را برای فرزندان حفظ می‌کند.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات