• خانه
  • اخبار
  • تاریک ترین هکرهای روسیه دستگاه های شبکه را با بدافزار جدید بات نت آلوده می کنند

تاریک ترین هکرهای روسیه دستگاه های شبکه را با بدافزار جدید بات نت آلوده می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تاریک ترین هکرهای روسیه دستگاه های شبکه را با بدافزار جدید بات نت آلوده می کنند


تاریک ترین هکرهای روسیه دستگاه های شبکه را با بدافزار جدید بات نت آلوده می کنند

بزرگنمایی (اعتبار: Getty Images)

هکرهای یکی از نخبه‌ترین و وقیح‌ترین آژانس‌های جاسوسی روسیه، دستگاه‌های شبکه خانگی و اداری کوچک را در سراسر جهان با بدافزارهای بی‌سابقه‌ای آلوده کرده‌اند که آنها را به پلتفرم‌های حمله‌ای تبدیل می‌کند که می‌توانند داده‌های محرمانه را بدزدند و شبکه‌های دیگران را هدف قرار دهند.

به گفته این شرکت، Cyclops Blink، که بدافزار پیشرفته نامیده می شود، حدود 1 درصد از دستگاه های فایروال شبکه ساخته شده توسط سازنده دستگاه های شبکه Watchguard را آلوده کرده است. بدافزار می‌تواند از مکانیزم به‌روزرسانی سیستم‌افزار قانونی موجود در دستگاه‌های آلوده به‌گونه‌ای سوء استفاده کند که به آن انعطاف‌پذیری می‌دهد، به این معنی که از راه‌اندازی مجدد جان سالم به در می‌برد.

مانند VPNFilter، اما مخفیانه تر

Cyclops Blink تقریباً سه سال است که در گردش است و جایگزین VPNFilter شده است، بدافزاری که محققان در سال 2018 کشف کردند که حدود 500000 روتر خانگی و اداری کوچک را آلوده می کند. این شامل یک چاقوی ارتش سوئیس واقعی بود که به هکرها اجازه می داد تا ترافیک را سرقت یا دستکاری کنند و برخی از پروتکل های SCADA را که توسط سیستم های مدیریت صنعتی استفاده می شد نظارت کنند. وزارت دادگستری ایالات متحده هکرها را به اداره اطلاعات عمومی ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه، که معمولاً به اختصار GRU نامیده می شود، مرتبط کرده است.

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات