• خانه
  • اخبار
  • تأثیر مطالعه بر علم آب و هوا تقریباً فوراً از بین می رود

تأثیر مطالعه بر علم آب و هوا تقریباً فوراً از بین می رود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
تأثیر مطالعه بر علم آب و هوا تقریباً فوراً از بین می رود


خواندن اخبار علمی می تواند باعث شود مردم علم آب و هوا را بپذیرند، اما تأثیر آن کوتاه مدت است.

بزرگنمایی / خواندن اخبار علمی می تواند باعث شود مردم علم آب و هوا را بپذیرند، اما تأثیر آن کوتاه مدت است. (اعتبار: گتی ایماژ)

برای چندین دهه، جامعه علمی تقریباً متفق القول بوده است: تغییرات آب و هوایی واقعی است، این وظیفه ماست و عواقب آن احتمالاً شدید خواهد بود. و با این حال، اگرچه اجتناب از برخی اثرات آن دشوارتر می شود، نظرسنجی پس از نظرسنجی نشان می دهد که مردم پیام را درک نکرده اند. شناخت بسیار کمی از قوی بودن اجماع علمی وجود دارد و تردیدهای زیادی در مورد اینکه آیا این کار ماست وجود دارد – و به نظر می رسد هیچ یک از اعداد نظرسنجی خیلی سریع تغییر نمی کند.

در طول همان دهه‌ها، مطالعات زیادی وجود داشته است که به این موضوع می‌پردازد که چرا ممکن است چنین باشد. بسیاری از آنها راه هایی برای تغییر نظرات افراد پیدا کرده اند – روش هایی که بدون شک توسط متخصصان ارتباطات اتخاذ شده است. با این حال، ارقام نظرسنجی همچنان پابرجاست. کمپین های اطلاعات نادرست و دوقطبی سازی سیاسی مقصر شناخته شده اند، اما شواهدی مبنی بر اینکه این عوامل باعث ایجاد تفاوت می شوند، چندان واضح نیست.

یک مطالعه جدید راهنمایی اضافی در مورد دلیل ارائه می دهد. در حالی که قطبی‌سازی و اطلاعات نادرست در نحوه تفسیر عموم از علم آب و هوا نقش دارد، بزرگترین مشکل ممکن است این باشد که مردم حافظه بسیار کوتاهی دارند و همه چیزهایی که مردم در مورد علم آب و هوا می‌آموزند معمولاً یک هفته بعد فراموش می‌شوند.

10 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات