• خانه
  • اخبار
  • به گفته مدرنا، تقویت کننده ترکیبی COVID راهی است که در پاییز امسال باید طی شود

به گفته مدرنا، تقویت کننده ترکیبی COVID راهی است که در پاییز امسال باید طی شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
به گفته مدرنا، تقویت کننده ترکیبی COVID راهی است که در پاییز امسال باید طی شود


تخته هایی با سرنگ های آماده برای واکسیناسیون تقویت کننده با واکسن مدرنا.

بزرگنمایی / تخته هایی با سرنگ های آماده برای واکسیناسیون تقویت کننده با واکسن مدرنا. (اعتبار: گتی | اتحاد تصویر)

بر اساس نتایج آزمایش‌های بالینی که این هفته توسط سازنده واکسن منتشر شد، تقویت‌کننده COVID-19 که دو نسخه از ویروس کرونا را در یک شات هدف قرار می‌دهد، محافظت قوی‌تر و گسترده‌تری نسبت به تقویت‌کننده فعلی ارائه می‌کند که تنها یک نسخه را هدف قرار می‌دهد.

نتایج اولیه هستند و در یک مجله علمی بررسی یا منتشر نشده اند. اما مدرنا این یافته‌ها را به عنوان شواهدی ذکر کرد که نشان می‌دهد واکسن‌های دو ظرفیتی یا چند ظرفیتی – آنهایی که دو یا چند نسخه از ویروس را با یک تزریق هدف قرار می‌دهند – راهی برای تقویت‌کننده‌های COVID-19 هستند.

Moderna و دیگر تولیدکنندگان واکسن در حال انجام مأموریتی برای توسعه تقویت‌کننده‌هایی هستند که می‌توانند سطوح بسیار بالایی از محافظت را که در ابتدا توسط واکسن‌های مبتنی بر mRNA COVID-19 ارائه شده بود، بازگردانند و در عین حال از گزینه‌های آینده محافظت کنند. همه واکسن‌های mRNA نسل اول برای هدف قرار دادن نسخه قبلی SARS-CoV-2، جدا شده در ووهان، چین طراحی شده‌اند – و این واکسن‌ها این کار را کاملاً مؤثر انجام دادند و کارایی پایه 95 درصدی را در برابر بیماری علامت‌دار نشان دادند. اما این ویروس به انواعی تبدیل شده است که می توانند از محافظت به دست آمده توسط واکسن ها فرار کنند. گزینه دوم، omicron، به طور قابل توجهی اثربخشی واکسن را در برابر بیماری های علامت دار کاهش می دهد، اگرچه محافظت در برابر بیماری شدید همچنان قوی است. دوزهای تقویت کننده حفاظت فعلی شناور با طراحی واکسن، اما سطوح بالای مشاهده شده قبلی را باز نمی گرداند. و ویروس همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات